Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Le Grau du Roi

Le Grau du Roi

Rekreační místo Le Grau du Roi leží v regionu Languedoc - Roussillion. Toto jedinečné přímořské město departementu Gard zůstalo malebnou rybářskou vesničkou a půvabným přímořským letoviskem rodinného charakteru. Díky svému sevření mezi rybníkem a mořem zůstalo ušetřeno jakéhokoli dalšího rozšiřování. Le Grau du Roi se nachází 33 km od Montpellier a 49 km od Nîmes.

Rybářská vesnička Grau du Roi leží západně od deltovitého ústí Rhôny a bezprostředně sousední s přístavem Port Camargue, se kterým ji spojuje pobřežní promenáda. Centrum střediska je soustředěno kolem majáku z 19. století. Rodiny s dětmi jistě ocení i dětský park Babyland a Mořské akvárium.

V Le Grau de Roi naleznete vedle 18 kilometrů písečných pláží a také největší jachtařský přístav v Evropě. Přístav Camargue čítá více než 4 500 míst ke kotvení. Rytmus života udávají v tomto rybářském přístavu na languedockém pobřeží návraty rybářských lodí.

Kromě možnosti koupání a relaxace na písečné pláži zde za vidění určitě stojí mořské akvárium, býčí zápasy v arénách, zábavní park v Le Grau du Roi nebo safari v Camarque. Zejména děti ocení možnost navštívit zábavní park či jiné zajímavé atrakce. V Le Grau du Roi jsou k dispozici veškeré služby včetně půjčovny kol, je zde diskotéka a kino.

V okolí Le Grau du Roi se můžete věnovat řadě sportovních aktivit (vodní i jiné sporty). Můžete si vyzkoušet potápění, plachtění (je zde i škola plachtění) či vodní lyžování. V Le Grande Motte (8 km od Le Grau du Roi) je tenis a golfové hřiště se 42 jamkami. V L´Espiguette (2 km od Le Grau du Roi) nabízejí minigolf a rajtování.

Tipy na výlety
Za návštěvu určitě stojí metropole Nîmes s významným antickým dědictvím a protestantskými pamětihodnostmi a samozřejmě impozantní římský akvadukt Pont du Gard zařazený mezi světové dědictví UNESCO.

Nenechejte si ujít výlet do bažinaté oblasti Camargue, která je domovem unikátní a chráněné fauny i flóry. Oblast Camarque nabízí ideální kombinaci plážové dovolené s poznáváním historických památek a zdejší rozmanité přírody.

V jižní části Nîmes protíná někdejší římská stezka spojující Itálii se Španělskem – La Via Domitia – křovinaté oblasti provoněné tymiánem a levandulí. Tuto úžasnou historickou fresku uzavírají města jako Uzes, Baucaire, Saint Gilles, Villeneuve les Avignon s románskou nebo renesanční architekturou a opevněné město z 13. století Aiuges Mortes.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie