Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Uzes

Uzes

Uzes je malé město, které leží v regionu Languedoc - Roussillion. Nachází se asi 25 km od Nimes a 38 km od Avignon. Uzes je vhodným místem pro dovolenou milovníků přírody a pěší turistiky. Je to ideální výchozí bod pro prohlídku území Languedoc a Provence.

Toto šarmantní město v blízkosti akvaduktu Pont du Gard a první vévodství Francie odhaluje své vnady v ulicích a uličkách kolem vévodského zámku. Městu Uzes dominují středověké věže z dob vévodství. Věž Fenestrelle (12. století), která je kulturní památkou kopíruje styl italských kampanil. Toto biskupské, konzulární a vévodské město prožilo svůj zlatý věk v 18. století a od té doby září bohatstvím svého architektonického dědictví.

V Uzes jsou k dispozici veškeré služby.V bezprostředním okolí města se návštěvníkům nabízejí různé sportovní aktivity. Pouhé 2 km od Uzes mohou návštěvníci hrát golf (golfové hřiště s 9 jamkami), v Collias (10 km od Uzes) si můžou zájemci vyzkoušet rajtování. Sportovní nadšenci se zde mohou věnovat také kánoím a kajakům.

V jižní části Nîmes protíná někdejší římská stezka spojující Itálii se Španělskem La Via Domitia křovinaté oblasti garrigue provoněné tymiánem a levandulí. Velkolepou historickou fresku uzavírají města jako je právě Uzes, Beaucaire, Saint Gilles a Avignon s románskou nebo renesanční architekturou a opevněné město z 13. století Aigues Mortes.

Tip na výlet
Přibližně 14 km od Uzes se nachází akvadukt Point du Gard. Pont du Gard, postavený Římany, vypovídá o úrovni jejich technických dovedností. Problém byl velmi jednoduchý – pramen v Nimes nebyl dostačující k tomu, aby zásoboval toto rozrůstající se město vodou. Řešení bylo radikální – voda bude přiváděna z pramene od Uzés systémem akvaduktů, příkopů a tunelů vyhloubených do tvrdé skály. Nejlepší výhled na akvadukt je ze zkráceného silničního mostu z 18. století, který stojí vedle. K novým přístavbám patří návštěvnické centrum, promenáda pro pěší a několik restaurací.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie