Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Laurabuc

Laurabuc

Vesnice Laurabuc se nachází v jižní části Francie v departmentu Languedoc - Roussillion. V oblasti kolem Laurabuc je důležité regionální řemeslné umění. Laurabuc je ideálním místem k rekreaci, ale také pro podnikání exkurzí do okolních měst a přírody

Tipy na výlety
V rámci výletů doporučujeme navštívit národní park 'Parc naturel du Haut-Languedoc', zámky a knížectví Andorra.

Carcassone
Starobylé město vzniklo před více než 2 tisíci lety, a jeho současný půdorys byl vytvořen v 13. století, se řadí k nejúžasnějším památkám dochovaným z období středověku. Tento velkolepý zázrak Francie, byl renovován v 19. století a v současné době se řadí na Seznam světového dědictví UNESCO.

Nejmohutnější opevnění v Evropě tvoří dva prstence hradeb, přičemž na vnějším naleznete 14 věží a na vnitřním 24. Nejcennějšími klenoty těchto hradeb je brána Porte Narbonnaise a hrad Château Comtal, v jehož útrobách se ukrývá muzeum opevnění. Milovníky historických pamětihodností zde čekají krásné starobylé domy a hlavně bazilika St. Nazaire, někdejší katedrála oplývající sochami a mozaikovými okny (14. století).

Katarské hrady
V roce 1209 papež a francouzský král sjednotili své síly a zorganizovali křížovou výpravu proti Katarům neboli Albigenským, kteří byli prohlášeni za kacíře. Toto dobyvačné tažení trvalo 35 let. Tak na křižovatce cest do Španělska a Akvitánie vznikaly strohé pevnosti, které sloužily jako útočiště pronásledovaných uprchlíků. V srdci audského masivu, na vrcholcích Corbiéres vyrostly velmi rychle nedobytné pevnosti. Aguilar, Termes, Quéribus a Peyrepertuse byly předsunutými základnami mateřského města Carcassonne.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie