Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lunel

Lunel

Rušné město Lunel leží v regionu Languedoc – Roussillion a nachází se asi 30 km jižně od Nîmes a 25 km severo-východně od Montpellier. Lunel je ideálním výchozím místem pro výlety do okolí, v Pyrenejích, a proto zdejší prostředí uvítají pro rekreaci především milovníci turistiky a jízdy na horském kole.

Pláž je vzdálená 17 km od obce. Lunel nabízí veškeré služby, je zde kino a noční klub. Návštěvníkům je zde k dispozici ke koupání krytý bazén. V Lunel se můžete věnovat rajtování. V okolí je množství turistických stezek a cest pro túry na horském kole.

Tipy na výlety
Z Lunel se konají početné exkurze v Pyrenejích - návštěvy propastí Aude a různých zámků.

Languedoc-Roussillon je směsicí středomořských kultur a civilizací, v níže se podepsaly římské, arabské a keltské vlivy. Jak dokazují místní města a historie prastarých vesnic, tento region je typický svým silným sepjetím s tradicemi a zvyky, které místní obyvatelé s láskou dodržují. Montpellier, Nîmes, Carcassonne, Narbonne, Béziers, Perpignan, podobně jako Uzés, Pézenas či Beaucaire. Mnoho přímořských měst tohoto regionu staví návštěvníkům na odiv své bohaté kulturní a historické dědictví.

Četné vinice se rozprostírají v oblasti sahající od okolí Nîmes a Pont du Gard až za Narbonne a Carcassonne. Turistické stezky, vinařská muzea a výletní okruhy vybízejí k poznávání. V nabídce místních vinařů naleznete pobyty na téma víno a okolní dědictví. Také můžete navštívit mnohé vinné sklepy na vinné stezce „Relais des grands vins du Languedoc Roussillon“.

Zajímavost
Languedoc-Roussillon se rozkládá na jihu Francie na břehu Středozemního moře a sahá od delty řeky Rhóny (Rhône) až k Pyrenejím a hranicím se Španělskem. V této oblasti se vínu daří již 26 století. Historické dědictví regionu je neobyčejně bohaté. Již v roce 118 př. n. l. prokonzul Domitius Ahenobarbus začal budovat cestu spojující řeku Rhónu s Pyrenejemi.

Tato cesta vedoucí od Beaucaire do Perpignan, známá jako Via Domitia, vedla k rozvoji obchodu s vínem a v současnosti se stala silným kulturním pojítkem vinic Languedoc-Roussillon s minulostí. Dalším pojítkem je kanál vybudovaný ve druhé polovině 17. století, který spojuje Atlantický oceán se Středozemním mořem a je známý jako Canal du Midi.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie