Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Beaucaire

Beaucaire

Krásné historické město Beaucaire leží na jihovýchodě Francie v regionu Languedoc – Roussillion, a je situováno na pomezí Camargue a Provence. Nachází se jen 17 km od Arles, 23 km od Avignon, 28 km od Nîmes. Beaucaire by měl navštívit každý, kdo má rád historii a pamětihodnosti. Beaucaire je známé chovem býků a koní a divokými slavnostmi.

Dominantou tohoto středověkého města na pravém břehu Rhôny je zámek. Beaucaire, které křižují pozemní a říční cesty, znala už do 18. století celá Evropa díky místním Mezinárodním trhům sv. Magdalény. Dnes se toto město proslulé svou vášní k býčím zápasům otevírá říční turistice.

Beaucaire je historické město s řadou pamětihodností a historických pozůstatků - např. zámek ze 13. století. Na náměstí historického města v Beacaire stojí kovová socha příšery Tarasque, která prý dříve vystupovala z řeky, než ji zkrotila sv. Marta. Za návštěvu stojí také místní muzeum. Beaucaire je známé také předváděním orlů a chovem býků a koní (Mandes). V Beaucaire se každoročně koná slavnost Fete de la Madeleine.

Zdejší oblast je vhodná pro turistiku i cykloturistiku, ale také pro plavby po řece. V létě Beaucaire nabízí možnost plachtění, kánoe, vyjížďky na člunech a nafukovací skútry (jet ski). V městě najdete veškeré služby včetně půjčovny člunů. Beaucaire a jeho okolí je ideální také pro turistiku a túry na horském kole.

Zajímavost
V této oblasti se daří vínu již 26 století. Historické dědictví regionu je neobyčejně bohaté. Již v roce 118 př. n. l. prokonzul Domitius Ahenobarbus začal budovat cestu spojující řeku Rhónu s Pyrenejemi. Tato cesta vedoucí od Beaucaire do Perpignan, známá jako Via Domitia, vedla k rozvoji obchodu s vínem a v současnosti se stala silným kulturním pojítkem vinic Languedoc-Roussillon s minulostí.

Všechna vína, která můžete v regionu Languedoc-Roussillon ochutnat, jsou výsledkem umění vinařů, kteří do výroby vložili celé svoje srdce. Patří mezi ně vína s označením AOC (Appellation d´Origine Contrôlée), regionální vína s označením Vins de Pays podle názvu oblasti, ze které pocházejí, a stolní vína. Obě označení jsou známkou vysoké kvality, kdy výroba vína musí splňovat přísná analytická kritéria.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie