Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Couiza

Couiza

Couiza je malé město na jiho-východě Francie, ležící v regionu Languedoc - Roussillion. Město Couiza leží 12 km severně od Quillan, 15 km jižně od Limoux a 40 km od Carcassone. Couiza leží v údolí Aude, které je známé svými propastmi.

V Couiza jsou k dispozici veškeré služby v místě včetně půjčovny horských kol. V Couiza můžete hrát tenis nebo se věnovat rybaření. Couiza je navštěvované zejména pro možnost sjíždět divokou vodu. Nedaleko Couiza je možnost koupání v jezeru Augues.

Couiza je dobrým výchozím bodem k poznání míst kolem vysokého údolí Aude s propastmi. Okolí Couiza je vhodné pro pěší turistiku i túry na horském kole, protože v okolí se nachází množství turistických cest.

Tip na výlet

Projížďka po stopách Katarů
Jednodenní vyjížďka do hor vás zavede k několika katarským hradům. Začněte v Couiza, které leží asi 40 kilometrů na jih od Carcassonne a vydejte se na východ do Arques se skvěle zachovalou hradní věží z 13. století. Tato trasa vás zavede k posledním baštám Katarů, kteří ukrývali uprchlíky ve svých nepřístupných hradech a opevněných vesnicích, umístěných na vrcholcích kopců divokého a nehostinného předhůří Pyrenejí.

Severněji, v nadmořské výšce 800 metrů, odhaluje pohoří Montagne Noire podivuhodnou krajinu a také významné kulturní dědictví – závratné kaňony, okrově a červeně zbarvené břehy jezer, ale také sklárny, manufaktury, vesničku knih Montolieu a středověké vesnice. K oblíbeným turistickým zastávkám Languedoc-Roussillonu se na úpatí pohoří Montagne Noire řadí pohádkové město Carcassone.

V Carcassonne (Aude), se již od vrcholného starověku protínaly dvě významné dopravní osy. Staré město sestává z opevněného jádra, Château Comtal a dvojitého vnitřního opevnění ohraničujícího kolbiště. Dvaapadesát věží a dva soustředné valy tvoří celkem 3 km hradeb.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie