Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Font Romeu

Font Romeu

Font Romeu je středisko leží v regionu Languedoc - Roussillion. Nachází se v nadmořské výšce 1 312 až 2 012 m, téměř na hranicích se Španělskem. Tam se rozkládá departement Východní Pyreneje, který sestává z kraje Roussillon, pobřeží Vermeille a katalánských Pyrenejí. Font Romeu je vzdálené 55 km od Ax les Thermes, 87 km od Perpignan, 120 km od Carcasonne. Font Romeu je letním rekreačním a zimním sportovním centrem a je známý také díky lázeňskému vřídlu.

Font Romeu nabízí řadu kulturních i sportovních příležitostí. V místě je návštěvníkům kino, pamětihodnosti, krytý bazén, noční klub a kasino. V létě je ve Font Romeu možné hrát tenis či golf (golfové hřiště s 9 jamkami), věnovat se rajtování, fitnessparcouru, rybaření, paraglidingu, speleologii (jeskyňářství) či lukostřelbě. Ojedinělým zážitkem je také výlet žlutým vláčkem po regionu.

V zimě Font Romeu nabízí množství sjezdovek a lanovek Je ideální pro milovníky sjezdu, běžkování i snowboardu. Lyžařské středisko Font Romeu nabízí 25 přepravních zařízení, 1 kabinovou lanovku, 7 sedačkových lanovek a 34 lyžařských sjezdovek v celkové délce 54 km. Ve Font Romeu je také sjezdovka pro snowboardisty, sněhový park, lyžařská škola (alpské i norské lyžování), běžkařské tratě v délce 111 km a množství turistických tras. Font Romeu nabízí také sáňkařskou dráhu a bruslařskou halu.

Tipy na výlety
Okolí Font Romeu je vhodné také pro turistiku (160 km turistických cest), horskou turistiku a výlety na horském kole.

Katalánské Pyreneje, jejichž nejvyšší vrchol (Pic Carlit) sahá až do výšky 2 921 metrů, nabízí všechny zimní i letní vysokohorské aktivity: sjezdové lyžování, jízdu na běžkách, freeride, výlety, alpinismus a divokou vodu. Lyžařská střediska Font Romeu, Angles nebo Porte-Puymorens v srdci krajů Conflent a Capcir si podobně jako místní lázeňská a klimatická střediska dochovala svůj tradiční horalský charakter.

Obrovské bohatství tohoto departementu uzavírají nádherné kláštery v Saint Michel de Cuxa nebo Saint Martin du Canigou, originální vojenská architektura, například pevnost Château de Salses, a také četné kulturní stezky.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie