Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Montseret

Montseret

Montseret se nalézá v oblasti Katharenland, v srdci les Corbieres, v regionu Languedoc - Roussillion. Montseret je obklopen krásnou přírodou. Je známý mimo jiné díky početným vinicím a produkci známých značek vína, ale také díky včelařství. Montseret proslulý produkcí medu se nachází uprostřed vinic, lesů a stepní krajiny.

Malá vesnička Montseret se 406 obyvateli je vzdálena 28 km od moře a 12 km jižně od Lézignan-Corbieres. Med a víno jsou přírodním dědictvím oblasti Aude. Pozoruhodná je výroba medu v „Miellerie des Clauses“ v Montseret. V blízkém Lézignan se každou středu koná trh. Okolí Montseret je vhodné pro turistické výlety a rybaření.

Tip na výlet
Jednodenní vyjížďka do hor vás zavede k několika katarským hradům. Zlatá éra Languedoku – mocného a nezávislého domova úžasné civilizace – skončila ve 13. století během nelítostných křižáckých výprav proti katarským kacířům. V roce 1209 papež a francouzský král sjednotili své síly a zorganizovali křížovou výpravu. Kataři hledali útočiště v odlehlých hradech v pohoří Corbiéres, jejich jména – Montségur, Quéribus, Peyrepertuse – jsou navždy spojena s památkou na zatracené Katary, kteří se zde ukrývali.

Někdejší metropole kraje Corbiéres je středověkým městečkem s mosty, pozůstatky opevnění a starobylými domy s hrázděním. Tento středověký klenot na řece Orbieu proslavil místní klášter, který za svůj majestátní zevnějšek vděčí renovacím ze 14. století a úpravám provedeným v 18. století.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie