Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Narbonne Plage

Narbonne Plage

Nedaleko města Narbonne, za vápencovým masivem Montagne de la Clape objevíte příjemné místo k odpočinku, Narbonne Plage. Jedná se o letovisko s poměrně velkými plážemi. Zdejší útesy jsou známé jako lezecká oblast. Asi 100 km severně od španělské hranice, v jižní části Lví zátoky a v těsném sousedství tradiční rybářské vesnice St-Pierre-sur-Mer vyrostl během dvou desetiletí moderní prázdninový resort.

Letovisko Narbonne Plage se nachází v regionu Languedoc – Roussillion, asi 80 km severně od Perpignan. Narbonne Plage je situováno přímo u moře a sousedí se St Pierre Sur Mer. Letovisko je typické nízkou vilovou zástavbou ve vzrostlých zahradách. Písčitá pláž patří k nejrozsáhlejším v oblasti a ani v hlavní sezóně není zaplněna. Zdejší kraj láká k výletům do malebného okolí. Oblast Aude, v níž Narbonne Plage leží, je známá výrobou medu a pěstováním vína. Pozoruhodná je výroba medu v Miellerie des Clauses v Monteseret.

Narbonne Plage je známé díky početným restauracím s rybími specialitami. Je zde k vidění řada historických památek. Za pozornost v Narbonne Plage stojí například Les Halles z roku 1901, katedrála se svými poklady, Via Domitia či Domaine de l´Hospitalet. V červenci a v srpnu se v Narbonne Plage konají roční trhy. V Narbonne Plage je dětské hřiště, zábavní park Pirat Park a Gruissan (12 km). Narbonne Plage je vhodným místem pro rodinnou rekreaci.

V Narbonne Plage je písečná pláž v délce 5 km, ke koupání je k dispozici vyhřívaný bazén a aquapark Aquajet. Je zde také sportovní přístav de Narbonne-Plaga, škola plachtění, 5 venkovních tenisových kurtů, rajtování a možnost rybaření. Narbonne Plage je ideálním pro cykloturistiku díky velkému množství cyklistických cest a půjčovně kol.

Narbonne, hlavní správní středisko největší římské provincie v Galii a až do středověku, kdy byl zanesen naplaveninami, významný přístav, nyní prosperuje díky vinařským oblastem v okolí. Historické centrum protíná Canal de la Bobine, který dělí město na dvě části. Zde se tyčí opevněný arcibiskupský palác, postavený ve 13. až 14. století. V sousedství stojí nedokončená gotická katedrála, chlubící se svou nádhernou křížovou chodbou, barevnými vitrážemi ze 14. století a krásnými tapisériemi. Za ní se nachází pozůstatky římského Narba, podzemních sýpek známých jako Horreum.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie