Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Agen - informace o městě

Agen patří k středně velkým městům regionu Akvitánie. Leží na řece Garonne a na mapě ho najdete v pomyslném středu hlavního tahu mezi dvěma mnohem slavnějšími městy - Bordeaux a Toulouse.

Ale i Agen má svůj neodmyslitelný francouzský půvab a bohatou historii. Žije zde více než 33 000 obyvatel. Pochlubit se ale může i spoustou nádherných a architektonicky velmi zajímavých památek.

V historickém jádru města stojí monumentální chrám sv. Caprasia z 12. století, Další historicky velmi zajímavou stavbou je kostel sv. Hilaire, zasvěcený Nejsvětější Trojici.

Za návštěvu určitě stojí i Musée des Beaux Arts, kde jsou vystaveny místní dochované artefakty. Muzeum je rozděleno do několika sekcí, k těm nejcennějším patří obrazová galerie, jejiž sbírka obsahuje několik stovek děl, včetně autorů tak slavných jmen, jako je Goya, Bonnard, Seurat a další.

Městské divadlo Théâtre du Courneau nabízí svým divákům, kromě vlastních představení, spoustu koncertů a vystoupení i hostujících umělců a souborů.

V Agenu také najdete, kromě kulturních a architektonických památek, spoustu zábavních podniků. Kromě barů a diskoték jsou zde například dvě kina. Zároveň zde působí i nejrůznější umělecké spolky a organizace, které pořádají vlastní uměleckou produkci.

Agen je rovněž sídlem římskokatolické diecéze departementu Lot a Garonne, která spadá pod arcidiecézi Bordeaux.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie