Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

St Jean de Luz - informace o městě

Rybářský přístav St Jean de Luz patří k typickým baskickým městům. Toto malé historické město leží přímo u moře, asi 13 km severně od l'Espagne a 203 km jižně od Bordeaux. Skvělá poloha St Jean de Luz zaručuje pěkný výhled. St Jean de Luz je odděleno řekou a mostem od Ciboure.

Proslulé kouzelné letovisko St Jean de Luz má asi 14 tisíc obyvatel. Je to město plné kulturních, lázeňských i sportovních možností. Letovisko má diskotéku, noční klub, kasino, muzeum a kino. Pořádají se zde folklórní večery, koncerty a večerní zábavy. St Jean de Luz nabízí také zajímavé pamětihodnosti, dále solárium, léčebné kúry, masáže a thalassoterapii.

V St Jean de Luz jsou písečné pláže a nabízí se zde široké možnosti provozování vodních sportů. Najdete zde také malou rodinnou pláž Socoa, bodyboard, surfování, bazén, sportovní přístav, plachtění, potápění, vodní lyžování, kánoe, tenis, squash, golf a možnost rybaření. V St Jean de Luz je také fitnessparcour. Toto středisko je vhodné i pro milovníky pěší turistiky a cykloturistiky. V okolí St Jean de Luz je množství turistických cest a možnost horské turistiky. V místě funguje půjčovna kol a horských kol.

Baskicko se rozkládá na hranicích mezi Francií a Španělskem. Baskům se podařilo uchovat si svou odlišnou identitu více než kterékoliv jiné etnické skupině v Evropě a jejich jazyk – euskara - je zcela odlišný od jakéhokoliv evropského jazyka. Původ těchto pozoruhodných lidí a jejich jazyka je nejasný.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie