Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Vieux-Boucau - informace o obci

Vieux-Boucau je proslulé rušné letovisko, mající nadmořskou výšku pouze 4 m. Vieux-Boucau leží 16 km severně od Hossegor, 19 km od Capbreton, 36 km od Bayonne. Živé středisko Vieux - Boucau má přibližně 1 400 obyvatel.

V Vieux-Boucau se konají folklórní večery a je zde muzeum a jsou zde k dispozici veškeré služby včetně půjčovny horských kol a dětské hřiště. Zajímavé je v Vieux - Boucau také vnitrozemské jezero o rozloze 60 ha. Vieux - Boucau je také oblíbené pro jeho cyklistické cesty a cesty pro túry na horském kole v okolí Vieux - Boucau.

Zejména v létě návštěvníci Vieux - Boucau ocení písečné pláže, možnost plachtění, nabídku kánoí, tenis, golfové hřiště, minigolf, možnost rajtování a rybaření. Nejbližší pláže jsou u Vieux-Boucau, Soustons a Messanges. Na těchto plážích se tvoří stejně dobré vlny jako v Mecce evropského surfingu - Hossegoru. Není však problém zajet přímo do Hossegoru, Biarritz, nebo do Hendaye, nad španělské hranice.

Vítr od Atlantiku neustále bičuje Stříbrné pobřeží a přesypává tuny písku na jeho nekonečných plážích. Drobná zrnka neúnavně posunuje stále hlouběji do vnitrozemí, kde je seskupuje v návěje a impozantní duny. Rovinatou Akvitánskou pánev tak zvolna mění v polopoušť. Písčitá půda se navíc každou zimu proměňovala v bažiny, protože v podloží písků leží téměř nepropustné vrstvy, které zadržovaly poloslanou vodu z jezer. Proto i název zdejšího kraje – Landes - francouzsky bažiny. Duny také ovlivňovaly vodní toky, a kde je zcela přehradily, vznikla jezera. Pohyblivé písky vytrvale přesunovaly i ústí řeky Adour – z Capbretonu k Vieux-Boucau a zpět.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie