Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Sarlat-la-Canéda - informace o městě

Sarlat-la-Canéda se rozkládá v srdci Périgord Noir, mezi údolími Dordogne a Vezere. Sarlat je malé středověké město ležící 30 km od Souillac, 37 km od Rouffignac, 70 km od Brive. Město Sarlat se nachází uprostřed nádherné přírody. Sarlat je jako živé architektonické muzeum a vlastní jeden z nejlepších komplexů středověkých a renesančních budov ze 17. století ve Francii.

Sarlat-la-Canéda nabízí svým návštěvníkům řadu přírodních i architektonických skvostů. Zdejší úzké dlážděné ulice, obklopené hradbami, jsou plné domů bohatě zdobené, se strmými střechami, někdy s tradičními vápencovými dlaždicemi. Za vidění určitě stojí katedrála St Sacerdos, prezidentský palác, rodný dům Erienne de la Boetie, zámky, jeskyně a strže.

Jednou z nejobdivuhodnějších budov je Maison de la Boétie z 16. století na Place du Peyrou. Tento dům věhlasného básníka vás zaujme určitě ladnými oblouky v přízemí a jemně zdobenými dělenými okny. Pozůstatky zdejšího mocného opatství z 12. Století jsou stále ke spatření v Chapelle des Pénitents Bleus. Zvláštní kuželovitá věž Lanterne des Morts na opatském hřbitově byla vybudována v roce 1147 jako připomínka kázání a zázraků sv. Bernarda v Sarlat.

Na původním hlavním náměstí se nachází množství kaváren a každou středu a sobotu se zde konají proslulé trhy. Během nich se u stánků nabízejí lanýže, vlašské ořechy a husí játra, ale také suvenýry pro turisty. V Sarlat jsou k dispozici obchody, potraviny, restaurace, muzeum i kino. V létě se mohou návštěvníci věnovat některým sportům, jako například kánoím či rajtování. Pro množství cyklistických cest je okolí Sarlat ideální pro milovníky jízdy na horském kole.

Sarlat je nesmírně oblíbenou turistickou destinací. Udělejte si čas (i mimo sezónu) na procházku zdejšími okouzlujícími ulicemi. Úplně nejlepší je to pak v noci, kdy je zdejší historická atmosféra umocněna moderním systémem plynového pouličního osvětlení. Pro celkový pěkný výhled na Sarlat si vyjeďte nahoru do vesnice Temniac, která se tyčí nad městem na severu.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie