Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Mezos - informace o obci

Mezos je malá vesnička s necelými 900 obyvateli, která leží nedaleko jemných písečných pláží Atlantického oceánu, v oblasti Landais, v regionu Akvitánie, na jihozápadě Francie, přímo v jádru pověstného lesa Les Landes.

Mezos, podobně jako všechny ostatní obce ležící buď přímo, nebo v těsné blízkosti pobřeží Atlantiku, je plně přizpůsoben cestovnímu ruchu. Kromě veškerých služeb spojených s ubytováním nabízí také nespočet možností k trávení volného času. Je doslova ideální destinací pro rodinnou dovolenou.

Milovníci přírody se mohou kochat jeho nádhernou krajinou, příznivci vodních sportů zde mají zase na výběr - buď se vrhnou do slaných vln oceánu, nebo zabrousí k sladké vodě nedalekého jezera.
Vydat se můžete i na výlety po značených turistických stezkách, nebo na kole některou z mnoha skvěle udržovaných cyklostezek.

I v Mezosu najdete rozlehlé vinice, kterými je oblast Akvitánie posetá a díky nimž nabízí světu ta nejkvalitnější vína. Pozoruhodný je ale především již zmíněná les Les Landes.

Les Landes
Do 18. století byl Les Landes, podobně jiné akvitánské území, oblast Medocu, pouhou bažinou, která ustupovala stále postupujícímu písku. Po odvodnění a vysušení půdy zde Francouzi vysázeli borovice a písečné duny zpevnily. Dnes je Les Landes nejzalesněnější oblastí Francie.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie