Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Le Bugue - informace o obci

Le Bugue je vesnice nacházející se 87 km jižně od Cahors, 45 km severo-východně od Bergerac, 42 km jihovýchodně od Périgueux. Vesnice Le Bugue leží v regionu Akvitánie.

V Le Bugue je množství pozoruhodných míst, ať už přírodního nebo architektonického rázu. Za vidění zde stojí například akvárium Pérogord Noir, paleontologické muzeum, dům De la Vie Sauvage, jeskyně Bara-Baha a propast Proumeyssac.

Přímo v obci jsou k dispozici potraviny, pekařství, restaurace a bar. V létě mohou návštěvníci v Le Bugue využít aquapark, potápění, kánoe. Le Bugue je skvělým místem pro rodinu s dětmi.

Tipy na výlety
V podivuhodné krajině údolím Dordogne a Vezere byly objeveny významné prehistorické nálezy, které stojí za pozornost turistů.

Jedna z nejkrásnějších vyjížděk v oblasti Dordogne je nahoru údolím podél stejnojmenné řeky, z Bergeracu do Sarlat-la-Canéda, což je dvoudenní výprava v délce asi 128 kilometrů. Ve městě Bergerac jsou klikaté uličky středověkých hrázděných domů. Zdejší muzeum tabáku přináší zajímavý nástin vývoje kouření tabáku s ohromnou škálou tabatěrek a dýmek, včetně dýmky míru amerických indiánů.

Musée du Vin vystavuje místní vína, která pak můžete ochutnat ve vinařském centru ve středověkém klášteře. Nejslavnější místní značkou je sladké bílé víno Monbazillac. Příkopem obehnaný Château de Monbazillac z 16. století jižně od Bergeracu nabízí jak zajímavé muzeum místních řemesel, tak ochutnávku vína.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie