Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Bergerac - informace o městě

V departementu Dordogne, v samém srdci levandulového Périgordu, se můžete vydat na projížďku po stejnojmenné řece a odhalit středověké město Bergerac, rodiště Cyrana z Bergeracu, v němž se vyrábí světově známá vína. Letiště Bergerac - Dordogne je s oblibou využíváno cestujícími letícími do města Bergerac, neboť je to oblíbené místo pro návštěvu památek. Bergerac se nachází 90 km od Bordeaux, 90 km od Agen, 110 km od Cahors.

Živé město Bergerac nabízí množství kulturních i sportovních aktivit. Je ideálním výchozím bodem pro poznání oblasti s výborným podnebím a gastronomií (hřiby - křemenáče, v tuku naložené maso, husí játra). V Bergerac jsou k dispozici veškeré služby v místě, je zde muzeum, kino, diskotéka a množství pamětihodností.

Monbazillac, Côtes de Bergerac nebo Pécharmant - všechny apelace vinohradu Bergerac svědčí o řemeslném umu více než tisícovky vinařů této oblasti. Vydejte se na procházku vinicemi, na návštěvu vinných sklepů nebo degustaci do místních vinařských usedlostí. Také se můžete zúčastnit kurzů enologie, které vám umožní prohloubit znalosti v tomto oboru. Pro veřejnost je otevřena téměř stovka vinařských usedlostí.

Musée du Vin vystavuje místní vína, která pak můžete ochutnat ve vinařském centru ve středověkém klášteře Cloître des Récollets. Nejslavnější místní značkou je sladké bílé víno Monbazillac. Příkopem obehnaný Château de Monbazillas z 16. století na hřebenu jižně od Berberacu nabízí jak zajímavé muzeum místních řemesel, tak ochutnávku vína.

Řeka Dordogne je v Bergeracu poměrně široká, tvoří zde rozsáhlou údolní nivu, která je ve Francii hlavní oblastí produkce tabáku. Starý přístav, kdysi prosperující centrum obchodu s vínem, se rozkládá na obou březích řeky. Ve městě jsou klikaté uličky středověkých hrázděných domů. Musée du Tabac v elegantním Maison Peyraréde z 17. století přináší udivující nástin vývoje kouření tabáku s ohromnou škálou tabatěrek a dýmek, včetně dýmky míru amerických indiánů.

Bergerac je vhodným místem pro dovolenou v létě i v zimě.V zimě se v Bergerac návštěvníci mohou věnovat bruslení, je zde bruslařská hala. V létě mohou návštěvníci využít možnost koupání v bazénu, navštívit aguapark, vyzkoušet kánoe, tenis, golf (golfové hřiště s 18 jamkami), rajtování, rybaření, petank, bowling či quad. Děti ocení v Bergerac návštěvu aguaparku Agua Park.

Tipy na výlety
V okolí Bergerac se nachází množství turistických cest a možností pro túry na horském kole. V Bergerac se návštěvníci mohou věnovat také horolezectví.

Jedna z nejkrásnějších vyjížděk v oblasti Dordogne je nahoru údolím podél stejnojmenné řeky, z Bergeracu do Sarlat-la-Canéda, což je pohodlná dvoudenní výprava v délce asi 128 km. V této oblasti si tato ohromná řeka razí cestu širokým pásem zalesněných údolí a přes úrodnou zemědělskou půdu a mezi vápencovými útesy, na nichž v každé zákrutě řeky trůní nějaká vesnice či hrad. Oblast s vynikající pověstí dobrého jídla a vína je skvělou kombinací požitků u stolu, v přírodě i napříč historií.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie