Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Bazas - informace o městě

Bazas je půvabné malé historické městečko, nacházející se v údolí Beuve na jihozápadu Francie. Žije zde necelých 5 tisíc obyvatel.

Bazas zdobí především jeho náměstí a majestátní gotická katedrála. Pochází z 13. století a je zapsána na seznam chráněných památek UNESCO. Dochovaly se i části středověkých hradeb, které město chránily od 15. století.

I v okolí Bazasu můžete spatřit spoustu pamětihodností. Navštívit můžete například zámky Chateau de Roquetaillade, Chateau de Villandraut , nebo Chateau de Fargues. Zhruba 60 km od Bazasu pak leží další historický klenot Akvitánie, slavné město Bordeaux.

V letních měsících si zde můžete náležitě užívat vodních sportů a to nejenom na pobřeží nedalekého Atlantiku, ale také u nádherného jezera Prade.

Na své si mohou přijít i milovníci vína a cyklistiky. Celý region Akvitánie, a tedy i zdejší oblast, se vyznačuje nádhernou, mírně zvlněnou krajinou a velkým množstvím vinic, na nichž se pěstují světoznámé značky vín.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie