Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Hautefort

Vesnice Hautefort leží v regionu Akvitánie. Hautefort je ideálním místem pro ty, kteří mají rádi pěší turistiku a túry na horském kole.

Milovníkům historie by určitě neměla ujít návštěva nejkrásnějšího hradu v oblasti Perigord – Hautefort s jedinečnou anglickou a francouzskou zahradou. Château de Hautefort – zámek ze 17. století, na východ od Périgueux, stojí v zalesněném rozlehlém parku vyzdobeném tvarovanými keři a mozaikovými květinovými záhony. Původně středověký hrad získal své renomé v době klasicismu, kdy ho jeho tehdejší majitel obklopil zahradami, nad jejichž obnovenou podobou se i zhýčkanému člověku 21. století tají dech.

V obci jsou k dispozici běžné služby, nachází se zde zajímavé muzeum a pamětihodnosti. V Hautefort se také můžete věnovat vodním sportům a rybolovu v rybníku Coucou. V bezprostředním okolí se nachází 120 km síť turistických cest a možností pro projížďky na horském kole.

Tipy na výlety
Bývalé hrabství Périgord (z větší části se rozkládající na území dnešního departementu Dordogne) je ztělesněním ideálu venkovské Francie – úrodné, vlídně venkovské a poseté množstvím statků a zámečků. Tento region je propojený řekami Dronne, Isle a Dordogne, které již od římsko-galského období slouží jako dopravní tepny k převážení jak zboží, tak lidí. Dnes jsou ideálními trasami při prozkoumávání zdejší krajiny.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie