Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Gavaudun - informace o obci

Malá vesnice Gavaudun se nachází v regionu Akvitánie. Vesničku najdete na jihu Perigords asi 65 km od Sarlat, 55 km od Agen a 50 km od Bergerac. Gavaudun leží v srdci malebného údolí Gavaudun. Oblast je známá svou gastronomií.

Od Périgordu, oblasti ležící na sever od řeky Dordogne, až po Baskicko na španělských hranicích se jihozápadní Francie pyšní jedněmi z nejlepších kulinářských dovedností, jaké může Francie nabídnout. Mezi gastronomické pochoutky, kterými je oblast Gavaudun známá, patří kachny, lanýži, husí játra a vína Cahor, Bergeras a Montbasillac.

Gavaudun je známý také díky nauce o jeskyních. V Gavaudun se koná množství exkurzí, při kterých můžete navštívit celý sled zámků. V Gavaudun se nachází řada pamětihodností, které stojí za vidění. Obci dominuje zámek z 11. století s Bergfried.

V Gavaudun se návštěvníci mohou věnovat řadě sportovních aktivit. V létě se v Gavaudun můžete koupat v bazénu, hrát tenis, rajtovat, rybařit, hrát stolní tenis či petanku nebo jezdit na kánoích. V okolí Gavaudun se nachází množství turistických stezek a cest pro túry na horském kole.

Zajímavost
Lanýže a husí játra jsou božskou dvojicí labužnického požitku, které se skutečně nic nevyrovná. Nevypočitatelné a záhadné lanýže, odolávající všem pokusům o jejich pěstování, musí v jejich podzemních úkrytech mezi kořeny jen určitého druhu dubů vyčenichat k tomu speciálně vycvičení vepři nebo psi. Psi umí vyčenichat lanýže pod zemí a jsou vycvičeni tak, aby svého pána přivedli až k plodnicím této vzácné houby.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie