Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Saint Emilion - informace o obci

Saint Emilion je světoznámá obec i vinařská oblast ve Francii nedaleko Bordeaux, patřící ke kulturnímu dědictví UNESCO. Leží v regionu Akvitánie v departmentu Gironde. V Saint Emilion je množství pamětihodností, které stojí za návštěvu.

Za pozornost návštěvníků určitě stojí kolegiální kostel, klášter 'Couvent des Cordelliers', Donjon 'Castel Daou Rey', podzemní muzeum hrnčířství a vinné sklepy. V Saint Emilion jsou k dispozici veškeré služby, zejména mladší generace ocení diskotéku. Ze Saint Emilion jsou pořádány exkurze do vesnic St Christophe des Bardes, Vignonet, St Laurent des Cobes, St Sulpices de Faleyrens.

Hradbami obehnané město Saint-Émilion je nejen srdcem oblasti, ale i historickým centrem vinařství v oblasti Bordeaux. V době, kdy se na místě dnešních špičkových vinic Médocu bylo nutné brodit bažinou, zde se již pěstovalo víno. Historie a až neuvěřitelné lpění na některých tradicích se zde mísí s hypermoderními technologiemi a postupy.

Saint-Émilion je také místem, kde existuje a proslavila se spousta „garážových vín“, menších produkcí osobitých koncentrovaných kousků, radikálních od práce na vinici až po experimentální technologie ve sklepích, jejichž ceny raketově stoupají a i přes jejich nespornou kvalitu se „záhadně“ neobjevují v klasifikaci. Za všechny uveďme třeba de Valandraud či Rol Valentin.

Saint Emilion nabízí také řadu sportovních příležitostí a je vynikajícím místem pro milovníky pěší turistiky i jízdy na horském kole. V okolí Saint Emilion je množství turistických a cyklistických tras. V Saint Emilion je půjčovna horských kol. V Saint Magne de Castillon, 12 km od Saint Emilion, je možnost rajtování a tenisu.

Své jméno získal tento region v 8. století s příchodem Emilliona. Poutník dal jméno novému městu, které se následně stalo centrem obchodu a náboženství. Vinice se rozkládají celkem na 5 400 hektarech půdy. Každý rok se zde vyprodukuje průměrně 250 000 hektolitrů vína, což představuje 5 % produkce červených vín v celém Bordeaux. Hlavní odrůdou v Saint-Emillion je Merlot (60 %), doplněný odrůdou Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc a velmi málo také Malbec.

Vesnice Saint Emilion leží v nadmořské výšce 70 m a má 2 400 obyvatel. Leží 48 km východně od Bordeaux, 58 km západně od Bergerac a 60 km severo-západně od Marmande.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie