Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Périgueux - informace o městě

Périgueux je město s přibližně 33 tisíci obyvateli ležící v jihozápadní Francii, v kraji zvaném Périgord v departementu Dordogne. Regionální správní středisko Périgueux, ležící v ohybu řeky Isle, je dobrou výchozí základnou pro výpravy po této oblasti. Přestože je Périgueux hlavním městem regionu, zůstává městem tichým, jež má turistům co nabídnout ze své historie a výborné kuchyně.

Lanýže a husí játra jsou božskou dvojicí labužnického požitku v Périgordu, které se skutečně nic nevyrovná. Nevypočitatelné a záhadné lanýže, odolávající všem pokusům o jejich pěstování, musí v jejich podzemních úkrytech mezi kořeny jen určitého druhu dubů vyčenichat k tomu speciálně vycvičení vepři nebo psi. Jejich jedinečná vůně není jen znamenitá, ale také velmi pronikavá. Prodávají se na speciálních trzích, jako jsou například trhy zde v Périgueux anebo Sarlatu. Cena za půl kila lanýžů může vyšplhat až na 215 euro. Dají se však také koupit v konzervě.

Je to příjemné, pohledné, na francouzské poměry čisté a mile konzervativní město. V míře náležité pozornosti turistů je však neprávem opomíjeno. Škoda, jistě nejen proto, že zde už delší dobu ke kulturnímu obrazu města nedomyslitelně patří setkání historiků umění i literatury, archeologů a v nedávné době i ekologů a geografů. Poslední zářijový víkend se ve zdejší moderní městské knihovně setkávají, aby se věnovali tématice, která nějakým způsobem souvisí s oborem kastelogie. V kraji, kde se vyskytuje (většinou obývaný) hrad či zámek téměř na každém čtverečním kilometru, tomu ani jinak nemůže být.

Městu vévodí exotické kopule a věžičky katedrály St.-Front, největší katedrály jihozápadní Francie. Tato katedrála, původně postavená ve 12. století, byla v 19. století zrestaurována architektem Paulem Abadie, kterému později posloužila jako inspirace pro baziliku Sacré-Coeur v Paříži. Její pozoruhodné střechy nabízejí skvělý pohled na staré město se spletí dlážděných uliček a skrytými nádvořími.

Další nádherný výhled na střechy města, včetně pozůstatků na střechy města, včetně pozůstatků galského amfiteátru a chrámu, je z věže Tour Mataguerre, která je součástí středověkých hradeb. Za návštěvu určitě stojí nově otevřené Galsko-římské muzeum, ve kterém si návštěvníci mohou prohlédnout vykopávky z římského domu Vesunna se vzácnými nástěnnými malbami.

Sotva čtyřicet metrů od kostela sv. Štěpána z 11. století nahoru po ulici de l'ancien Evêché, najdete park. Pořádně si ho projděte a prohlídněte. Budete totiž relaxovat a sbírat sílu na místě, kde byly položeny starověké základy římského divadla. To dnes našlo svůj nový život jako městský park.

Tipy na výlety
V okolí města můžeme jmenovat několik turistických zajímavostí, jako například cesty přes Francii do Santiago de Compostela a prehistorické lokality a jeskynní malby v údolí Vézère (asi 38 km).

Poutě do Santiago de Compostela ve Španělsku vedly přes Francii a to čtyřmi hlavními trasami. Na jednotlivých trasách se nachází množství historických památek. Na seznam UNESCO byly cesty přes Francii do Santiago de Compostela zapsány roku 1998.

Údolí Vézère je zajímavé z pohledu studia etnologie a antropologie. Nachází se zde téměř 150 prehistorických lokalit a 25 jeskyní s malbami z doby Paleolitu. Na malbách je vyobrazen lov zvěře s důrazem na barvy a detaily. Na seznam UNESCO byly prehistorické lokality a jeskynní malby v údolí Vézère zapsány roku 1979.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie