Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Brantôme - informace o městě

Severně od Périgueux, v tichém údolí řeky Dronne, leží Brantôme, jedno z nejmalebnějších měst celého Périgordu. Příjemná je procházka po nábřeží řeky a obdivuhodné jsou zdejší mosty a zahrady podél břehů, či starobylý opatský kostel s výjimečně krásnou zvonicí z 11. století.

První mniši svůj klášter jednoduše vytesali do útesů za opatstvím a tyto jeskyně jsou dnes přístupné veřejnosti. V Jeskyni Posledního soudu jsou nádherné plastiky Ukřižování a Triumf smrti. Notoricky známým se stal zdejší opat Pierre de Bourdeille z 16. století, který byl autorem pomlouvačných povídek o dvorních dámách, které psal pod pseudonymem Brantôme.

Tipy na výlety
Bývalé hrabství Périgord (z větší části se rozkládající na území dnešního departementu Dordogne) je obrazem ideálu venkovské Francie – úrodné, vlídně venkovské a poseté množstvím statků a zámečků. Tento region je propojený řekami Dronne, Isle a Dordogne, které již od římsko-galského období slouží jako dopravní tepny k převážení jak zboží, tak lidí. Dnes jsou ideálními trasami při prozkoumávání zdejší krajiny.

Výpravy za zámky
Château de Puyguilhem, pár kilometrů od Brantôme, je pěkným příkladem francouzské renesanční architektury. Château de Hautefort z 17. století, na východ od Périgueux, stojí v zalesněném rozlehlém parku vyzdobeném tvarovanými keři a mozaikovými květinovými záhony.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie