Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Penmarch

Penmarch

Rybářská obec Penmarch se nachází v regionu Bretaň, na západě Francie. Městečko leží asi  34 km od Quimper, 44 km od Douarnenez a 45 km od Concarneau. V Penmarch jsou pro návštěvníky k dispozici různé kulturní i sportovní možnosti. Zajímavým zážitkem je například návštěva rybářského přístavu s průvodcem.

V obci jsou k dispozici veškeré služby v místě, je zde muzeum, kino a řada pamětihodností. Za vidění stojí početné megalitové sochy. V létě mohou návštěvníci v Penmarch využít písečnou pláž, mohou se věnovat tenisu, rajtování či rybaření. Penmarch je vhodným místem pro rodinnou dovolenou.

Tipy na výlety
V okolí Penmarch je mnoho turistických cest a cest pro túry na horském kole.

Quimper
– historie tohoto nejstaršího města Bretaně a hlavního města starobylého vévodství Cornouaille je opředeno legendou. Tomuto nádhernému starobylému městu dominuje ohromná gotická katedrála Saint-Corentin z 13. století. V ulici Rue Kéréon najdete spoustu zajímavých obchůdků. Quiper je také proslavený svou osobitou a velmi krásnou fajánsovou keramikou, jejíž průmyslová výroba zde začala již v 17. století.

Concarneau
Nejzajímavějším místem tohoto důležitého přístavu je Ville Close, opevněné staré město ležící na ostrově v zálivu. Z hradeb je nádherný výhled do okolí a v úzkých uličkách je spousta restaurací a obchůdků se suvenýry. V bývalých kasárnách se v dnešnídobě nachází Musée de la Pêche, které je věnováno místnímu rybářskému průmyslu.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie