Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Tréguier

Tréguier

Treguier leží uprostřed masívu z růžové žuly a má charakter pravého kamenného bretaňského městečka. Je postaven mezi dvěma řekami Jaudy a Gindy asi 10 km od pobřeží a je výborným výchozím bodem pro výlety za poznáváním Bretaně. Staré město Tréguier se nachází na západě Francie, na severu regionu Bretaň.

Tréguier je obklopen nádhernou přírodou, zároveň však nabízí řadu architektonických skvostů. Městu postavenému na kopci dominuje věž katedrály z 14. století věnovaná přemožiteli draka svatému Tugdualovi. Je to jedna z nejkrásnějších katedrál Bretaně. Místo založil svatý Tugdual, zásluhu na jeho proslulosti má však svatý Yves, patron a ochránce vdov, sirotků a chudých. Každoročně vždy třetí květnovou neděli se zde koná slavnostní procesí  Sait-Yves k tomuto svatému, které přitahuje mnohé poutníky i turisty.

Trequier leží se nachází asi 1 km od Plougiel, 8 km západně od Camlez, 14 km od Paimpol a 20 km od Lannion. V létě se zde návštěvníci mohou věnovat hraní tenisu nebo mohou zavítat do sportovního přístavu. Treguier neleží přímo na mořském břehu (asi 10 km), ale je výborným zázemím pro výlety za poznáváním Bretaně.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie