Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Pleyben

Pleyben

Pleyben najdete 30 km severně od Quimper, 36 km od Douarnenez a 20 km od Le Faou. Malé město Pleyben se nachází na západě Francie, v regionu Bretaň. Příroda, která Pleyben obklopuje, jistě uchvátí každého. Pleyben je vhodným místem pro klidnou dovolenou.

Pleyben je městečko proslulé typickým bretaňským seskupením staveb a soch, zvaným enclos paroissial z 16. - 17. století. Zdejší kalvárie je snad nejmohutnější, ale hlavně nejpůsobivější ze všech v Bretani. Kalvárie byla přemístěna na mohutný podstavec připomínající bránu. Kostel sv. Germaina má dvě věže, jednu renesanční s kopulí, druhou s gotickou špicí.

Městečku Pleyben dominuje kostel, který zaujme výzdobou stropu - ten je vyzdoben jako nebeská klenba. Hned u kostela stojí velkolepá kalvárie. Vznikala během celého století (1550 - 1650), obsahuje 200 sošek a pracovalo na ní několik generací. Sošky jsou propracovány velmi detailně – lze rozeznat i slzy žen ukládajících Krista do hrobu.

V létě návštěvníci často zamíří na písečnou pláž, která leží 25 km od obce. Pleyben je ideálním výchozím bodem pro výlety do okolí.

Tip na výlet

Quimper
Ve městě je pravděpodobně z celé Bretaně nejvíc znát tradiční provinční atmosféra. Ve dnech trhů a poutí je zde možno spatřit lidové kroje a zvyky. Katedrála St-Corentin je zasvěcena biskupu Corentinovi, který město založil. Začala se stavět v roce 1240 a je nejstarší gotickou památkou v Dolní Bretani. Jméno města pochází z bretaňského slova „kemper“, což znamená soutok, spojují se tady řeky Steir a Odet.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie