Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Concarneau

Concarneau

Malé kouzelné letovisko Concarneau se nachází na západě Francie, v regionu Bretaň. Město Concarneau leží 13 km od Rosporden, 22 km od Quimper a 35 km od Locronan. Okolí Concarneau je vhodné pro milovníky turistiky a jízdy na horském kole. Concarneau je ideální pro rodinnou dovolenou.

Nejzajímavějším místem v Concarneau, které je nejenom důležitým rybářským přístavem, ale dnes také oblíbeným letoviskem, je Ville Close, opevněné staré město ležící na ostrově v zálivu. Tento skalnatý vrch byl obydlený dávno před tím, než se zde ve 13. století začalo budovat opevnění. Stoletá válka ještě zvýšila jeho strategický význam, a tak byla jeho obrana v 17. století znovu zpevněna, tentokrát válečným architektem Ludvíka XIV. Sébastienem Vaubanem.

Z hradeb je nádherný výhled do okolí a v úzkých uličkách je spousta restaurací a obchůdků se suvenýry. V bývalých kasárnách se v dnešní době nachází Musée de la Pêche, které je věnováno místnímu rybářskému průmyslu. V druhé polovině srpna ožívá Ville Close festivalem Fête des Filets Bleus (Svátek modrých sítí), což je festival bretaňské hudby a tance, který vznikl z tradičního obřadu, kdy se žehnalo rybářským sítím.

Concarneau nabízí řadu kulturních i sportovních příležitostí. V obci je k dispozici nákupní středisko a muzeum. V létě se mohou návštěvníci věnovat plachtění či rybaření. Je zde také k dispozici písečná pláž a tenisové kurty. Za vidění stojí mimo jiné i přístav Concarneau.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie