Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Quimper

Quimper

Město Quimper má zvláštní šarm a divokou pýchu ve svém hluboce zakořeněném bretaňském dědictví. Dokonce je zde jedna škola, která učí exkluzivně jenom bretoňštinu. Quimper je hlavní město Cornouaille, které se vyznačuje typickým bretaňským folklorem a kameninovým zbožím. Quimper leží 80 km jižně od Brest, 48 km západně od Quimperlé, 17 km od Benodet.

Historie tohoto nejstaršího města Bretaně a hlavního města starobylého vévodství Cornouaille je opředena legendou. Král Gradlon založtil Quimper poté, co povodeň zaplavila jeho pohádkové město Ys ležící poblíž Douarnenez. Místo, které vybral, leželo na soutoku řeky Odety a Steiry. Řeka Odet, proplétající se mezi dlážděnými ulicemi středověké části města, je přemostěna nízkými, květinami zdobenými mostky.

Tomuto nádhernému starobylému městu dominuje ohromná gotická katedrála Saint-Corentin z 13. století s chrámovou lodí neobvykle umístěnou šikmo od kůru. S velkolepými dvojitými věžemi byla katedrála postavena mezi 13. a 15. stoletím. Vyznačuje vchod do starých čtvrtí z nábřeží St Corentine. Katedrála skrývá několik neobvyklých rysů a znaků včetně překrásně růžového stropu se žlutými žebry. Quimperská patronka je jednou z desítek bretaňských svatých, které církev neuznává oficiálně.

Muzeum výtvarného umění stojí kousek od katedrály a má fascinující výstavy o básníkovi a umělci Maxu Jacobovi, rodákovi z Quimperu, který byl zabit během holocaustu. Jsou zde vystaveny obrazy i od jeho přátel, mezi kterými byl i Pablo Picasso. Nachází se tu také pozoruhodná sbírka obrazů z 19. a 20. století, včetně několika prací z nedaleké školy v Pont-Aven, kde maloval i Paul Gauguin.

Quimper je také proslavený svou osobitou a velmi krásnou fajánsovou keramikou, jejíž průmyslová výroba zde začala již v 17. století. Její historii mapuje Musée de la Faïence Jules-Verlingue tyčící se nad řekou na městí Alleés Locmaria. Nejlepší obchod, kde můžete fajáns koupit, je za muzeem v H. B. Henriot, nejstarší továrně ve městě.

Quimper je kulturním centrem Bretaně, ale divoce pulzujícím srdcem se stává až ve chvíli, kdy se zde koná týden dlouhý srpnový festival de Cornouaille. Všichni ve městě se obléknou do tradičních oděvů, krojů a protančí celé noci na náměstí. Takže teď už víte, kdy se sem vydat.

Návštěvníci zde mohou využít široké nabídky sportovních aktivit. Turisté se mohou věnovat hraní tenisu, golfu či minigolfu, rybaření a rajtování. Asi 16 km od Quimper se nachází písečná pláž. V obci je půjčovna horských kol. V okolí Quimper je množství turistických cest a stezek pro túry na horském kole. Quimper je ideální pro dovolenou celé rodiny.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie