Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lancieux

Lancieux

Letovisko Lancieux je situováno v regionu Bretaň, na západě Francie. Lancieux se nachází 10 km západně od Dinard, 17 km od Saint Malo a 21 km od Dinan. Turisté se zde mohou věnovat různým sportovním aktivitám. V létě je v Lancieux k dispozici písečná pláž. Letovisko je vhodným místem pro rodinnou dovolenou.

Město leží v zátoce St Malo, která nabízí nádhernou přírodní scenérii. V létě se zde návštěvníci mohou věnovat plachtění (pro zájemce je zde i škola plachtění), tenisu a rajtování. Lancieux nabízí návštěvníkům řadu pozoruhodných památek. Za vidění v Lancieux stojí kupříkladu zřícenina římského kostela nebo zajímavé mlýny.

Zvláštnosti bretaňské přírody – úzká ústí řek a velké přílivy – přivedly zdejší předky na myšlenku možného využití mořské energie k mletí mouky. Tyto zvláštní mlýny, které se zachovaly po celém pobřeží, jsou přístupny návštěvníkům. Jejich následovnicí je nejvýkonnější přílivová elektrárna na světě, postavená v ústí řeky Rance mezi St.-Malo a Dinarem.

Tipy na výlety
Lancieux má ideální výchozí polohu pro exkurze.

Saint-Malo
První osada Saint-Malo se nacházela na poloostrově, kde je nyní Saint-Servan. Skutečný ostrov Saint-Malo je dnes s pevninou propojen přístavem a silničními mosty. Na skalnatém výběžku v ústí řeky Rance se nachází tato v podstatě nedobytná pevnost, která byla po staletí známá jako korzárské město. Procházka po hradbách nabízí překrásný výhled na moře a na celý přístav i citadelu.

Dinard
Přímo naproti Saint-Malo přes ústí řeky Rance se nachází letovisko Dinardaint-Malo. Na začátku 20. století popisované jako nejelegantnější přímořské lázně v severní Evropě. Podél útesů a pobřeží vyrostly fantastické stavby letních sídel s věžičkami, kupolemi, verandami a dalšími uměleckými ozdobami.

V dnešní době jsou Dinard a Saint-Malo propojeny silnicí vedoucí přes Rance Barrage - přehradu s první a největší přílivovou elektrárnou na světě, která je otevřená i pro návštěvníky.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie