Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Dinan

Dinan

Dinan je staré město nacházející se 22 km od St Malo, 60 km od letiště Rennes a najdete ho na západě Francie, v regionu Bretaň. Dinan je obklopené středověkými městskými hradbami. Návštěvníci se zde mohou věnovat řadě kulturních i různým sportovním aktivitám. Dinan se hodí pro zajímavě strávenou rodinnou dovolenou.

Dinan má dvě tváře. Staré město se tyčí 66 metrů nad řekou Rans. Má všechno, co okouzluje turisty: velice dobře zachovalé bretaňské domky, dlážděné ulice, tradiční řemeslníky a palačinkárny. Jakmile však vystoupíte mimo hradby Starého města, objevíte druhou tvář města, moderní komerční centrum a svěží údolí plné řek.

V obci je pro návštěvníky k dispozici muzeum, kino a řada pamětihodností. Zejména pro mladé lidi bude příjemným zážitkem návštěva diskotéky. V létě se mohou turisté věnovat koupání v bazénu, hraní tenisu či rajtování. Zajímavým zážitkem jsou také početné lodní plavby.

Dinan, nádherná hradbami obehnaná citadela, byla skutečně citlivě zrestaurována. Malebné středověké dlážděné ulice, dva překrásné kostely a hradní věž z 14. století se nachází uvnitř hradeb z 13. století. V opevnění je umístěna brána Porte du Guichet ze 13. století, která označuje vchod do Dinanského zámku, který sem tam sloužil jako vojenská pevnost. Před zámkem se rozkládají zahrady plné růží, mezi nimi je ukrytá obrovská šachovnice a dokonce i malé zoo. Skoro tři kilometry dlouhé městské hradby jsou nejstarší a nejdelší v Bretani. V ulici rue de Petit Fort sídlí několik uměleckých galerií, které mezi jinými prodávají i věci unikátní, jako jsou sochařské vzorky a středověké oděvy.

Dům umělce z vinohradu je bývalým domovem malířky Yvonne Jean-Haffen, která se sem přestěhovala v roce 1937. Vede sem dlouhá, ale velmi příjemná procházka z města přes Jerzualskou bránu dolů po strmé uličce de Petit Fort a která vás zavede do pitoreskního údolí. Odejděte zadními dveřmi a sejděte do nádherné kopcovité zahrady plné květin.

V dnešní době ve věži vévodkyně Anny (Tour de la Douchesse Anne) sídlí malé muzeum místního umění a historie. Kdo je chopen vylézt 150 schodů do výšky 34 m, bude odměněn výhledem na okolí. Z vrcholku 30 m vysoké věže v ulici d'Horloge se vám naskytne překrásný výhled na dinanské pomíchané uličky a údolí Rance. Zároveň můžete nahlédnout do kamenných pokojů této věže, kde se kdysi konaly schůze obecní rady.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie