Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Rennes

Rennes

Rennes, které je od roku 1561 hlavní město Bretaně, je dnes živým univerzitním městem. Ačkoliv jen málo jeho obyvatel mluví bretaňsky, je hlavním střediskem znovuoživeného zájmu o bretaňskou kulturu. Dnes je Rennes administrativním a univerzitním centrem, městem s bohatou kulturou a důležitým střediskem výzkumu. Město je zapojeno do programu Světové zdravotnické organizace a je velice aktivní a úspěšné v oblasti péče o životní prostředí.

Rennes, které je nejen hlavním městem Bretaně, ale také uměleckou a historickou metropolí, je neodmyslitelnou zastávkou pro ty, kteří touží lépe pochopit současnost a minulost Bretaně. Svou silnou kulturní identitu vyjadřuje toto město prostřednictvím jedné z nejvýznamnějších budov, Paláce bretaňského parlamentu, který položil základy bretaňské historii a současně podává svědectví o výjimečném malířském umění Francie 17. století.

Najdete zde kosmopolitní atmosféru hlavního města regionu stejně jako nezávislého ducha vesnice, ale především bretaňskou originalitu. Staré Město má strukturu středověké vesnice, která je nejvíce patrná mezi ulicí St George a náměstími sv. Anny a sv. Michala, kde jsou hrázděné domy pečlivě zrenovované, vesele barevné a v dnešní době plné barů, hospod a nejrůznějších obchodů.

Katedrála sv. Petra byla založena v roce 1787 na již osvědčeném místě, kde dříve stával již pohanský chrám, a po něm ještě románský kostel a gotická katedrála. V páté kapli najdete největší pýchu katedrály, drobounce vyřezávaný oltář z 16. století, na němž je zobrazen život Panenky Marie. Muzeum výtvarného umění obsahuje malou, ale zajímavě vystavenou sbírku. Je zde k vidění několik prací od Picassa a Gaugaina, ale většina opravdu zajímavých prací je anonymních.

Zahrady Jardin du Thabort jsou nejkrásnější ve Francii. Procházka mezi živými ploty, zajímavě naaranžovanými květinovými plochami, sochami, fontánami, obrovskými ptačími voliérami a takzvanými pekelnými jeskyněmi zažene každé chmury a prosvětlí mysl. Lesopark Gayeulles se nachází patnáct minut autobusem od centra Rennes, ale projít si ho stojí za to. V lesoparku Gayuelles jsou rozptýleny nejrůznější sportovní vybavenosti jako je vnitřní bazén, v létě šlapadla na místních jezírcích, několik sportovních hřišť, tenisových kurtů a minigolfových drah.

Tipy na výlety
Častým cílem výletů z Rennes bývají Mont St Michel, St Malo a les Broceliande. V létě se návštěvníci mohou věnovat tenisu, golfu či rajtování. Okolí Rennes je vhodné také pro túry na horském kole.

Co nevynechat:
- Středověké město s barevnými hrázděnými domy
- Město vystavěné v 18. století se dvěma královskými náměstími
- Bretaňský parlament (17. stol.) a radnice (18. stol.) navržená architektem Jacquesem Gabrielem
- Parky Thabor a Oberthür (19. stol.)
- Náměstí Place des Lices se sobotními trhy
- Centrum « Les champs libres » (s Bretaňským muzeum a Muzeem vědy…)
- Muzeum krásných umění (Musée des Beaux-Arts)
- Kapli Saint-Yves (15. stol.) a výstavu rennského kulturního a historického dědictví
- Ekomuzeum Rennského kraje
- Bretaňské speciality: palačinky Crêpes a sušenky Galettes, Cidre bouché, plody moře…

 

Kontextová reklama.

Rennes – bretaňský originál

Rennes – bretaňský originál

Od roku 1561 je hlavním městem francouzské Bretaně Rennes, živé univerzitní město plné architektonických památek, které mu dodávají na eleganci. Rennes je zároveň centrem bretaňské kultury, která v posledních letech začala ožívat a zvýšil se zde i zájem o původní jazyk – bretaňštinu, kterou už mluví jen málokdo.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie