Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

St Renan

St Renan

Malé historické městečko St Renan se nachází na západě Francie, v regionu Bretaň. Městečko leží 12 km severo-západně od Brest a 86 km od Quimper. St Renan je vhodným místem pro milovníky turistiky.

Město je mimo jiné známé díky konání různých společenských akcí. Velice oblíbené jsou známé sobotní trhy, hudební festival, středověký festival či výroba keramiky. St Renan nabízí řadu velice cenných a pozoruhodných pamětihodností. Za vidění stojí například megalitická města Le Ménhir de Kerloas v Plouarzel či zámek Kergoades.

V létě se mohou návštěvníci St Renan věnovat hraní tenisu nebo mohou navštívit písečnou pláž (6 km od obce). V okolí St Renan je mnoho turistických cest a stezek pro túry na horském kole. St Renan je ideální výchozí bod pro exkurze k moři (asi 15 km) a do vnitrozemí.

Tipy na výlety
Dobrým cílem výletů je údolí Vallée des Seigneurs.

Návštěvníky ostrova Ouessant, pruhu pevniny o rozměrech sedm krát čtyři kilometry, přivítají blikající majáky. V městečku Lampoul zaujmou zelené a modré okenice starých domů. Kdysi býval ostrov důležitou obilnicí a pracovalo tu šest velkých a na sto malých mlýnů, dnes tu stojí jen jediný mlýn. Nárazy větrů a vln vyhlodávají skalnaté břehy a prudké proudy nutí proplouvající lodě k bdělé ostražitosti.

• Ouessant - denně lodí z Brestu nebo z Le Conquet přes Moléne (hodina a 15 minut až 2,5 hodiny). Cena zpáteční jízdenky je asi 15 eur. Přenocování: čtyři hotely, deset domků a soukromé pokoje.

Bretaň, nesmírně velký poloostrov vybíhající do Atlantického oceánu, je vlastně vynikající přírodní úkaz: pevninská část oplývá nesčetnými svěžími loukami, průzračnými potoky, klikatě se vinoucími řekami i mírně se svažujícími pahorky. O několik desítek kilometrů dále se pak mořské přívaly tříští o útesy, silné větry vzdouvají mořské vlny.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie