Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Josselin

Josselin

Malé město Josselin se nachází v centru pobřeží regionu Bretaň, na západě Francie. Josselin najdete 15 km od Ploermel, 35 km od Pontivy a 80 km západně od Rennes. Město leží na břehu řeky Oust, na Route des Oucs de Bretagne. Město je vhodným místem pro rodinnou dovolenou.

Povedou-li vaše cesty do francouzské Bretaně a pojedete-li z jejího hlavního města Rennes směrem na atlantický přístav Lorient, nejspíš vás na poloviční vzdálenosti upoutá třítisícové městečko Josselin. Leží na říčce Oust a těsně nad jejím břehem se v centru zástavby vypíná na skalnaté stráni impozantní pozůstatek gotického hradu Rohanů. Hrad Josselin býval mohutnou pevností už předtím, než jej Rohanové vystavěli do podoby, z níž část přetrvala. Opevněné bylo celé městečko, které představovalo významný opěrný bod v časech, kdy krajem zmítaly feudální války.

Tři věže s břidlicovými střechami mohutného hradu v Josselin, vyrůstající ze žulových hradeb svažujících se přímo do řeky Oust, vytváří jednu z nejznámějších bretaňských siluet. Tento hrad byl vybudován mocným rodem Rohanů ve 14. století a zůstal jejich domovem dodnes. Přesto je však otevřen pro veřejnost k prohlídce. Chateau Josselin je sídlo, které je již tisíc let obýváno rodem Rohanů. V roce 2008 zámek společně s městem oslavil tisíc let od svého počátku.

Historie zámku se datuje zpět až na začátek 11. století. V roce 1008, Guéthenoc, Viscount of Porhoët, Rohan a Guémené se rozhodli vystavět opevněné město a zámek na skalnatém výběžku, který dominuje údolí Oust. Pevnost a město, které ji obklopuje, bylo pojmenováno podle jeho syna - Goscelinus. 12. století bylo poznamenáno prohlubující se krizí, která začala, když se anglický král Jindřich II. Plantagenet pokusil si pro sebe zabrat bretaňské vévodství. Nepodařilo se mu to, a tak roku 1168 zaútočil proti všem feudálním Bretoncům, včetně Eudona de Porhoët, který byl silně proti němu, nechal téměř srovnat zámek se zemí. Pak ještě unesl dceru vlastníka zámku, znásilnil ji a zabil. Eudon de Porhoët nechal pár let poté vystavět nový zámek.

Oblíbenou atrakcí v Josselin je pronájem malých Pinassen pro výlety po kanálu Nanes až k Brest. V létě se v Josselin mohou návštěvníci věnovat různých sportovním aktivitám. V obci jsou pro návštěvníky k dispozici obchody, potraviny, restaurace, kino a řada pamětihodností. V létě mohou návštěvníci využít kánoe, navštívit tenisové kurty či hřiště na minigolf nebo se mohou věnovat rybaření.

Tipy na výlety
Farní dvory v provincii Finistére jsou zcela jedinečné architektonické celky, vyskytující se pouze v této nejvzdálenější části Bretaně. Jiné působivé, a někdy i půvabně jednoduché, farní dvory můžete spatřit nedaleko ve vesnicích Sizun, Commana, Ploudiry, La Martyre a Guehénno nedaleko Josselin.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie