Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Dol de Bretagne

Dol de Bretagne

Malé kouzelné město Dol de Bretagne se nachází na západě Francie, v regionu Bretaň. Dol de Bretagne najdete na spojnici bretaňského a normanského okruhu, 25 km od Saint Malo a 33 km od Dinan. Obec leží 6 km od moře. Nedaleko tohoto typického bretaňského městečka Dol-de-Bretagne se můžete zastavit u jednoho z nejkrásnějších menhirů v Bretani – menhir de Champ-Dolent (vysoký 9,5 m).

Dol de Bretagne a okolí nabízí návštěvníkům krásnou krajinu, ideální pro vycházky, ale také nejrůznější pamětihodnosti. Dol de Bretagne je vhodným místem pro milovníky přírodních krás. V Dol de Bretagne je pro návštěvníky k dispozici muzeum, za návštěvu stojí kupříkladu pozoruhodná katedrála ze 13. století.

Město i jeho okolí nabízí návštěvníkům veškeré přednosti mírného podnebí, mimo jiné bezvětří. V létě mohou návštěvníci využít velké množství turistických cest v okolí Dol de Bretagne, oblíbené jsou vycházky v zátoce Mont St Michel.

Tajemná Bretaň posetá nevysvětlitelnými menhiry a dolmeny je krajem bližším spíše jižní Anglii než zbylému území Francie. Rozeklané pobřeží, osamělé farmy a farnosti - vše je kamenné a krásné. Místo plotů tu mají nekonečné keře rozkvetlých hortenzií. Ochutnáte zde nešizené bretaňské sladkosti, nadýchané palačinky na sladko i slano, čerstvé ryby i vynikající normandské ústřice a další mořské potvůrky. Vše se zapíjí cidrem – kvašeným jablečným moštem, muškátovým vínem nebo kalvadosem.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie