Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Pleyben

Pleyben

Pleyben najdete 30 km severně od Quimper, 36 km od Douarnenez a 20 km od Le Faou. Malé město Pleyben se nachází na západě Francie, v regionu Bretaň. Příroda, která Pleyben obklopuje, jistě uchvátí každého. Pleyben je vhodným místem pro klidnou dovolenou.

Pleyben je městečko proslulé typickým bretaňským seskupením staveb a soch, zvaným enclos paroissial z 16. - 17. století. Zdejší kalvárie je snad nejmohutnější, ale hlavně nejpůsobivější ze všech v Bretani. Kalvárie byla přemístěna na mohutný podstavec připomínající bránu. Kostel sv. Germaina má dvě věže, jednu renesanční s kopulí, druhou s gotickou špicí.

Městečku Pleyben dominuje kostel, který zaujme výzdobou stropu - ten je vyzdoben jako nebeská klenba. Hned u kostela stojí velkolepá kalvárie. Vznikala během celého století (1550 - 1650), obsahuje 200 sošek a pracovalo na ní několik generací. Sošky jsou propracovány velmi detailně – lze rozeznat i slzy žen ukládajících Krista do hrobu.

V létě návštěvníci často zamíří na písečnou pláž, která leží 25 km od obce. Pleyben je ideálním výchozím bodem pro výlety do okolí.

Tip na výlet

Quimper
Ve městě je pravděpodobně z celé Bretaně nejvíc znát tradiční provinční atmosféra. Ve dnech trhů a poutí je zde možno spatřit lidové kroje a zvyky. Katedrála St-Corentin je zasvěcena biskupu Corentinovi, který město založil. Začala se stavět v roce 1240 a je nejstarší gotickou památkou v Dolní Bretani. Jméno města pochází z bretaňského slova „kemper“, což znamená soutok, spojují se tady řeky Steir a Odet.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie