Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Loctudy

Loctudy

Malé klidné letovisko Loctudy se nachází na západě Francie, na jiho-západě regionu Bretaň. Loctudy je malý námořnický přístav naproti ostrovu Ile Tudy při ústí řeky Pont I´Abbé a najdete ho asi 39 km od Dournenez, 40 km od Concarneau asi 86 km od Lorinet. Loctudy nabízí návštěvníkům řadu kulturních i sportovních možností a je tak vhodným místem pro rodinnou dovolenou.

Za vidění stojí viadukt Pont de Cornouailles (Loctudy-Bénodet), který spojuje Bénodet a Combrit. V obci jsou k dispozici veškeré služby v místě, nachází se zde muzeum, řada pamětihodností a konají se četné folklórní večery. V Loctudy je k dispozici půjčovna kol a horských kol.

V létě návštěvníci ocení zejména písečnou pláž. V obci je sportovní přístav, návštěvníci se mohou věnovat plachtění, případně se zapsat do školy plachtění, dále tenisu a rybaření. Zajímavým zážitkem v Loctudy je také možnost plavby lodí a křižníků.

Tipy na výlety
V okolí Loctudy je mnoho turistických cest a stezek pro túry na horském kole. Cyklistické etapy jsou naplánované v rozmezí 30 - 50 km, ale v některých případech si je lze zkrátit i prodloužit.

Tajemná Bretaň omývaná oceánem, spojená odjakživa s keltskou kulturou, v sobě skrývá mnohá tajemství. Uvidíte, jak se v mělkých zátokách projevuje vysoký příliv a odliv. Pokusíte se poodhalit mysterium menhirů a dolmenů, necháte se zlákat krajem, který kdysi inspiroval Paula Gauguina k vytvoření malířské školy. Zaposloucháte se do šumění moře u Pointe du Raz a možná objevíte mystiku křesťanských kaplí a kalvárií.

Zajímavost

Bretaňské rybí aukce = bretaňská la criée
Bretaňské rybí produkty jsou pevně včleněny do francouzského potravinového řetězce. Začátek rybí aukce je třeba stihnout včas, protože za čerstvé ryby dostane rybářská posádka mnohem víc. Je třeba s úlovkem zakotvit co nejdříve v jednom z přístavů na jihozápadním pobřeží Bretaně - Concarneau, Plouhinec-Audierne, Guilvinec, Loctudy, Lesconil nebo největší a nejprůmyslovější z nich, Lorient.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie