Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Locronan

Locronan

Malé městečko Locronan se nachází v regionu Bretaň, na západě Francie. Locronan leží asi 12 km od Douarnenez, 29 km od Bénodet a 29 km od Crozon. Locronan je vhodným místem pro příznivce turistiky a je vhodným výchozím bodem pro výlety do okolí.

Samotné město Locronan patří k nejzachovalejším středověkým v Bretani. Dnes jsou domy, krásně kamenné a obrostlé vinnou révou plné obchodů se suvenýry, kaváren a crepérií. Je to ideální zastávka na cestě dál. Ve městě se znova uchycuje tradice řezbářství a výroby plátna tradičním způsobem.

Středověkému městečku dominuje mohutný kamenný chrám a stavení jsou z šedého kamene, s tmavě šedými břidlicovými střechami. Za to, že městečko nepůsobí chladně, mohou všudypřítomné hortenzie a spousty pelargonií, které svými pastelovými barvami městečko prohřívají.

Locronan v současnosti často slouží jako vděčná kulisa ve filmech odehrávajících se ve středověké Francii, ale i v Anglii. Na obdélníkovém náměstí lemovaném patrovými i přízemními žulovými domy a domky, v jehož rohu se vypíná chrám se zvonicí, najdete malé krámky s historickými štíty, typickou bretaňskou hospůdku a samozřejmě i obchůdky se suvenýry - většinou rukodělnými, krásnými a vkusnými.

V obci je pro návštěvníky k dispozici písečná pláž, kterou ocení zejména milovníci slunce. Návštěvníci se zde mohou věnovat různým sportovním aktivitám. Dále je zde možnost navštívit tenisové kurty či golfové hřiště, na své si zde přijdou i nadšenci pro rajtování.

Tipy na výlety
V okolí Locronan je mnoho cest pro túry na horském kole.

Nejúžasnějšími místy na bretaňském pobřeží jsou skalnaté výběžky poloostrova Crozon a mys Pointe du Raz na jihu provincie Finistére. Stezky vás po útesech zavedou z Lescoff až k nejzápadnějšímu místu mysu Pointe du Raz a z Veryach poblíž Camaret k mysu Pointe de Pen-Hir na poloostrově Crozon.

Zajímavost
V Locronanu u jihozápadního pobřeží Bretaně se po staletí tkalo proslulé plátno na lodní plachty, nejlepší na světě. Ale mnohem dřív než slavné manufaktury utvářeli historii tohoto místa Keltové. Vznikla tu jedna z nejvýznamnějších keltských svatyní pod širým nebem, takzvaný nemeton. Topografie zdejší krajiny totiž přesně odpovídala křivce pohybu Slunce v průběhu roku a symbolizovala i keltské pojetí dvou ročních období, ženského a mužského. Dávná keltská tradice je v Locronanu stále živá, i pod pozdější vrstvou křesťanství.

Bretaňská vášeň jak pro hudbu a tanec, tak pro rituály a náboženství se spojila v takzvaných pardonech – každoročních kajícných procesích - vedoucích k svatyním místních svatých, kde se dávají sliby, či žádá o odpuštění. Procesí začíná po mši a jeho účastníci nesou sošky a relikvie, zpívají chvalozpěvy a někteří na sobě mají tradiční kroje.

Z mnoha pardonů, které se zde konají, patří k těm nejzajímavějším procesí Petite Troménie v Locronanu (druhou neděli v červenci), kdy poutníci stoupají na kopec, na místo v ústraní (Tro Minihy – cesta do ústraní – ve francouzštině Troménie). Každých šest let se pak koná Grande Troménie, kdy procesí prochází přímo kolem tohoto kopce.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie