Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ansouis - informace o obci

Malá středověká vesnice Ansouis se nachází na jihovýchodě Francie, v regionu Provence. Ansouis najdete 29 km od Apt, 32 km od Aix en Provence a 61 km od Marseille. Ansouis nabízí návštěvníkům řadu kulturních možností, v okolí se nachází mnoho zajímavostí, které stojí za vidění. Ansouis je ideálním místem pro milovníky pěší turistiky a cykloturistiky.

Veškeré služby jsou k dispozici v obci. Turisté mohou navštívit muzeum a zajímavé pamětihodnosti. Konají se zde koncerty a večerní zábavy, početné letní kulturní animace či přehlídky uměleckých řemesel. Za návštěvu mimo jiné stojí zámek Ansouis z 12. století. V okolí Ansouis je množství turistických cest a stezek pro túry na horském kole.

Jedna z "nejkrásnějších vesnic Francie" Ansouis je postavená na úpatí hradu, který už od 12. stol. vlastnila provensálská rodina Sabran. Turisté mohou hrad navštívit a najdou zde sbírku nábytku ze 17. a 18. stol. Z terasy se nabízí nádherný výhled po okolí. Za povšimnutí stojí bytelné kamenné stavby a severní zdi, které téměř postrádají okna, protože z této strany vane ledový mistral. Na náměstí si návštěvníci mohou vypít kávu ve stínu platanů v jedné z četných teras kaváren a unášet se tu pravou provensálskou atmosférou.

Bývalá feudální budova sousedí se starodávným farním kostelem, který kdysi tvořil součást hradu coby hradní kaple. Zámek byl postupně opraven a přestavěn do nádherné budovy. Po dlouhé době, kdy v tomto zámku rod nepobýval, ho během druhé poloviny 20. století opravil vévoda Foulque de Sabran-Ponteves.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie