Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ansouis - informace o obci

Malá středověká vesnice Ansouis se nachází na jihovýchodě Francie, v regionu Provence. Ansouis najdete 29 km od Apt, 32 km od Aix en Provence a 61 km od Marseille. Ansouis nabízí návštěvníkům řadu kulturních možností, v okolí se nachází mnoho zajímavostí, které stojí za vidění. Ansouis je ideálním místem pro milovníky pěší turistiky a cykloturistiky.

Veškeré služby jsou k dispozici v obci. Turisté mohou navštívit muzeum a zajímavé pamětihodnosti. Konají se zde koncerty a večerní zábavy, početné letní kulturní animace či přehlídky uměleckých řemesel. Za návštěvu mimo jiné stojí zámek Ansouis z 12. století. V okolí Ansouis je množství turistických cest a stezek pro túry na horském kole.

Jedna z "nejkrásnějších vesnic Francie" Ansouis je postavená na úpatí hradu, který už od 12. stol. vlastnila provensálská rodina Sabran. Turisté mohou hrad navštívit a najdou zde sbírku nábytku ze 17. a 18. stol. Z terasy se nabízí nádherný výhled po okolí. Za povšimnutí stojí bytelné kamenné stavby a severní zdi, které téměř postrádají okna, protože z této strany vane ledový mistral. Na náměstí si návštěvníci mohou vypít kávu ve stínu platanů v jedné z četných teras kaváren a unášet se tu pravou provensálskou atmosférou.

Bývalá feudální budova sousedí se starodávným farním kostelem, který kdysi tvořil součást hradu coby hradní kaple. Zámek byl postupně opraven a přestavěn do nádherné budovy. Po dlouhé době, kdy v tomto zámku rod nepobýval, ho během druhé poloviny 20. století opravil vévoda Foulque de Sabran-Ponteves.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie