Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Grambois - informace o obci

Stará kouzelná vesnice Grambois se nachází na jihovýchodě Francie, v regionu Provence. Grambois leží v nadmořské výšce 500 m, 90 km od Marseille, 80 km od Avignon a 30 km severně od Aix en Provence. Grambois je ideálním místem pro milovníky pěší turistiky a cykloturistiky. Návštěvníci jistě ocení přírodní park Parc naturel régional du Lubéron.

Grambois je autentická charakteristická vesnice s dlážděnými kvetoucími ulicemi a perfektně restaurovanými starými domy. Tady se točily scény k filmu "Sláva mého otce" a dalších příběhů, o kterých nám vypráví Marcel Pagnol a Jean Giono.

Grambois nabízí návštěvníkům řadu sportovních aktivit a nejrůznější pamětihodnosti, které stojí za vidění. V létě se zde návštěvníci mohou věnovat kánoím, rajtování, rybaření (s povolením) či koupání v rybníku La Bonde (7 km od Grambois). V Pierrevert (15 km) jsou k dispozici tenisové kurty a golfové hřiště.

Tipy na výlety
V okolí Grambois je mnoho turistických cest a stezek pro jízdu na horském kole, fascinující je výhled na Luberon, horu Lure a Alpy. Výše v horách najdete kouzelné vesničky Cabrières d'Aigues a La Bastide des Jourdans.

Lubéron tvoří vápencové pohoří táhnoucí se od Manosque k Cavaillonu a údolí na obou jeho stranách. Návštěva zdejší krajiny může nabídnout množství vesnic na kopci, velkolepá horská panoramata a skvělé pěší túry.

Aix-en-Provence je hned po Paříži nejkrásnější francouzské město. Módní a elegantní město se pyšní půvabnými bulváry, stinnými náměstími a stovkami nádherně zdobených kamenných kašen.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie