Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Gréoux les Bains - informace o letovisku

Termální lázně Gréoux les Bains se nacházejí v regionu Provence, na jihovýchodě Francie. Gréoux les Bains leží v nadmořské výšce 360 m, 65 km od Aix-en-Provence, 70 km od Digne les Bains, 70 km od Draguignan. Na své si zde přijdou zejména milovníci pěší turistiky a jízdy na horských kolech.

Gréoux les Bains je lázeňské městečko, známé svými termálními koupelemi, obklopené kouzelnou přírodou s levandulovými a rozmarýnovými loukami. Nachází se kousek od říčky Verdon a v jejím okolí můžete podnikat dlouhé procházky. Určitě navštívíte také ruiny hradu Templářů nebo troglodytní prameny, známé už ve starověku.

V obci jsou k dispozici obchody, potraviny, restaurace, muzeum, kino a řada pamětihodností. Gréoux les Bains nabízí návštěvníkům řadu přírodních i architektonických zajímavostí. Za vidění stojí mimo jiné trhy rukodělných řemeslníků, přírodní park, propasti Verdon či kaple ze 17. století.

V Gréoux les Bains se můžete věnovat různým sportovním aktivitám. V létě se mohou návštěvníci věnovat plachtění, kánoím, hraní tenisu a golfu (golfové hřiště s 18 jamkami), rajtování a rybaření. V okolí Gréoux les Bains se nachází množství turistických stezek a cest pro túry na horském kole.

Tipy na výlety
Řeka Verdon protéká krajinou od podhůří Alp k údolí Provence u Gréoux les Bains. Severně od Castellane tvoří přehrady Castillon a Chaudanne na řece Verdon dvě protáhlá jezera. Lac D´Esparron je přehrada před lázeňským městem Gréoux les Bains. Je rozlehlá a voda má krásnou modrou barvu. Břehy jsou značně strmé. Okolo jezera vede pěkná silnička, která je bohužel dosti frekventovaná, protože je zde výletní okruh pro auta.

Georges du Verdon - Záblesk smaragdově zelené hladiny řeky Verdon několik stovek metrů hluboko ve vápencovém kaňonu je vysvětlením pro název „zelený dar“. Tento nejhlubší a nejširší kaňon v Evropě, je oblastním přírodním parkem poskytujícím útočiště neobvyklé flóře i fauně. Geograficky se tato soutěska nachází na průsečíku Alp a středozemní krajiny.

Stezka vedoucí tímto kaňonem poskytuje nádhernou, asi 24 kilometrů dlouhou túru. Větší část této stezky je však kvůli náročnosti terénu a nebezpečí otevření vodních přehrad omezena na skupiny s průvodcem. Ti odvážnější mohou vyzkoušet rafting nebo kajaky.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie