Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Apt - informace o městě

Pohoří Grand Lubéron bylo vyhlášeno národním přírodním parkem a jeho centrem je malé městečko Apt, které se nachází na jihovýchodě Francie, v regionu Provence. Lubéron tvoří vápencové pohoří táhnoucí se od Manosque k Cavaillonu a údolí na obou jeho stranách. Návštěva této krajiny levandulových polí, vinic a ovocných sadů nabízí množství vesnic na kopci, velkolepá horská panoramata a skvělé pěší túry.

V Maison du Parc v Aptu mohou návštěvníci zhlédnout videoukázky či získat informace o zdejších pěších túrách, přírodě a vegetaci. Náměstí nabízí péntaque a fontány ve stínu lipových stromů. Katedrála Ste.-Anne z 11. století ukrývá svaté roucho a malé archeologické muzeum, které se věnuje římské minulosti tohoto městečka. Aptské sobotní trhy jsou rušnou událostí nabízející místní kandované ovoce, levandulový olej a pěknou keramiku.

Apt nabízí návštěvníkům řadu pamětihodností a možnost věnovat se různým sportovním aktivitám. Je zde také krásné velké jezero o rozloze 10 ha. V létě se mohou návštěvníci věnovat plachtění, jízdě na kánoích, hraní tenisu či rajtování. V Apt se bude líbit zejména milovníkům turistiky a horských kol.

V bezprostředním okolí se nachází množství turistických cest a stezek vhodných pro túry na horském kole. Na jihovýchod od Aptu vede z Auribeau náročná túra nahoru až na Mourre Negre, nejvyšší vrchol Luberónského pohoří s nádherným výhledem do všech světových stran. Apt najdeme 50 km východně od Avignon.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie