Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Noves - informace o obci

Noves leží v regionu Provence asi 8 km jihovýchodně od Avignon, 15 km severně od St Rémy de Provence a 20 km východně od Tarascon. Stará osada Novès shlukuje své domy kolem skály, na které byl kdysi postaven hrad a dnes se tam tyčí jen pár obrovských borovic.

Dnes v Noves návštěvníci mohou obdivovat románský kostel a hradby z 12. stol. nebo zajít ochutnat známé víno "Cuvée des Amours". V létě mohou návštěvníci využít množství turistických cest v okolí Noves. Zajímavé jsou exkurze do Lubéron, Alpilles nebo ke středozemnímu moři. Za vidění stojí také ateliér umělého skla.

V Noves vesnici se zamiloval Petrarca do své Laury a opěvoval ji ve  svých básních. Patřila tehdy avignonským papežům, kteří tam měli své venkovské sídlo,  a teprve za Ludvíka XI. připadla Francii.

Tip na výlet
Městečku Tarascon, umístěnému za řekou Rhône, vévodí gotický zámek z 15. století, kdysi rušné centrum středověké kultury. Naproti stojící Église de St.-Marthe z 12. století je zasvěcen svatému, který údajně zachránil město před obojživelnou nestvůrou jménem Tarasque, a toto vítězství se dosud vždy poslední víkend v červnu oslavuje.

Avignon si uchovává majestát z dob svého vrcholného období v 14. Století, kdy zde mělo své sídlo několik papežů. Město je dobře chráněno uvnitř svého opevnění. V dnešní době je tu kulturní centrum, které každé léto ožívá hudebním a divadelním festivalem. Centrem festivalu je Place de l´Horloge s gotickou věží, orlojem a rušnými kavárnami.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie