Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Riez La Romaine - informace o obci

Kraj Verdon skrývá několik věhlasných městeček, jako jsou Riez-la-Romaine, Moustiers-Sainte-Marie, Castellane a nedaleká vesnice Annot a citadela Entrevaux. Historická středověká vesnice Riez La Romaine se nachází v srdci oblastního parku Verdon, na hranici Provence, v předhůří Alp. Leží 86 km od Aix en Provence, 114 km od Marseille a 168 km od Nice.

Co do velikosti se Riez La Romaine podobá spíše vesnici než městu, ale po chvíli pobytu v jeho ulicích pochopíte, že v minulosti zažil slavnější dny. Některé z domů mají bohatě zdobenou renesanční fasádu a radnice Hotel de Ville na náměstí place Quinquonces je bývalým biskupským palácem. Za řekou stojí katedrála z 6. století, která již 400 let neslouží svému původnímu účelu. Hned vedle se nachází baptisterium, které prošlo v 19. století rozsáhlou rekonstrukcí, ale jinak pochází stejně jako katedrála z 6. století.

Riez nabízí návštěvníkům řadu kulturních aktivit, konají se zde nejrůznější slavnosti. Například v červenci renesanční slavnosti, slavnost medu a levandulí, v srpnu hudební festival Festival de la Musique du Monde a slavnostní vystoupení Fete Provencale (15. srpna) a Fete du Blé.

V létě se zde návštěvníci mohou věnovat řadě sportovních aktivit. Návštěvníci se mohou koupat v bazénu, věnovat se potápění, plachtění (je zde i škola plachtění), kánoím, raftingu, tenisu, rajtování a rybaření. Riez La Romaine je ideálním místem pro rodinnou rekreaci. Okolí Riez La Romaine nabízí množství turistických cest a stezek pro túry na horském kole. Zdejší kraj hodí se pro horskou turistiku. Vedou tudy turistické okruhy (GR4).

Tipy na výlety
Kraj Verdon, spojnice mezi Alpami a Provence, se nachází kolem stejnojmenné řeky smaragdové barvy, známé úžinami a velkým kaňonem. Nabízí nejen širokou paletu sportovních aktivit jako je lezení, sporty na divoké vodě, sporty vodní a také letecké, ale i milovníci kultury zde nepřijdou zkrátka.
Castellane – starobylé město s pozůstatky opevnění a nyní rušné turistické centrum.

Gorges du Verdon je nejhlubší a nejširší kaňon v Evropě – přírodní div a jedinečné prostředí. Je oblastním přírodním parkem poskytujícím útočiště neobvyklé flóře i fauně. Stezka tímto kaňonem poskytuje nádhernou, asi 24 kilometrů dlouhou túru. Větší část této stezky je kvůli náročnosti terénu a nebezpečí otevření vodních přehrad omezena na skupiny s průvodcem. Ti odvážnější mohou vyzkoušet rafting nebo kajaky.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie