Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Gordes - informace o obci

Gordes je historické městečko rozprostírající se v kopcích Provence uprostřed vápencového pohoří Lubéron. Gordes je skalní vesnice a malé administrativní území v Provence na jihu Francie. Vesnice je proslulá především pro svůj neodolatelný provensálský ráz. Nejnavštěvovanější a nejkrásnější vesnice Francie leží na pahorku. Je situována na jednom z vrchů pohoří Les Mont de Vaucluse. Vesnici hrozilo v polovině minulého století vylidnění, ale pak ji objevili umělci a intelektuálové a s nimi přišli turisté.

Vesnice je postavena přímo na skále, takže je odsud překrásný výhled do celého kraje. Malebná vesnice Gordes se krčí pod nádherným zámkem z 16. století, ve kterém se nachází výstava současného umění. Uprostřed vesnice stojí hrad, jehož počátky lze vysledovat z roku 1013. Později byl přestavěn v renesančním stylu. Všechny budovy vesnice jsou vyrobeny z tradičního provensálského materiálu – kamene.

Gordes je ideálním výchozím bodem pro výlety do okolí. V Gordes se bude líbit všem milovníkům turistiky. Veškeré služby jsou k dispozici v místě, je zde muzeum a řada pamětihodností. Každé úterý se zde koná pravidelný provinční trh. V létě mohou návštěvníci využít tenis či rajtování. V okolí Gordes se nachází množství turistických stezek a cest pro túry na horském kole.

Přímo na sever od vesnice Gordes se nachází cisterciácké opatství Abbaye de Sénanque, jehož kaple a křížová chodba ze světlého kamene známá svou románskou architekturou kontrastují s okolními levandulovými poli. Nedaleká vesnice Village des Bories je skanzenem starověkých obydlí vybudovaných na neolitických principech, z nichž některá byla obydlena ještě ve 20. století.

Gordes najdete 17 km severo-východně od Cavaillon a 40 km východně od Avignon. Úrodné údolí táhnoucí se od Bollene na severu k Avignonu na jihu, přes Orange, Cavaillon a Carpentras je oblast (Côtes du Rhône) známá tradicí vinařství.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie