Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Toulon - informace o městě

Velké kouzelné město Toulon se nachází na jiho-východě Francie, v regionu Azurové pobřeží. Leží na úpatí hory a je vzdálen 50 km od Saint Tropez a 50 km od Marseille. Toulon je významný přístav a největší základna francouzského válečného námořnictva ve Středomoří. Po porážce Francie v roce 1940 zde kotvilo loďstvo vichistické Francie. Když Německo začalo obsazovat i vichistickou Francii, francouzští námořníci své lodě potopili.

Přístav Toulon je umístěn mezi strmými kopci ověnčenými opevněním. Nábřeží Quai de Stalingrad, přestavěné po válce, dnes lemují rušné obchody a kavárny. Směrem na sever se rozkládá staré město. Je to malebné bludiště starobylých budov, včetně katedrály z 11. století. Z památek stojí za zhlédnutí katedrála Ste-Marie, pevnost St-Louis a řada muzeí. Musée de la Marine přibližuje dlouhou a rušnou námořní historii tohoto města.

Toulon nabízí různé kulturní příležitosti, pamětihodnosti a sportovní aktivity. V těsné blízkosti města se nacházejí atraktivní pláže s možnostmi vodních sportů. V místě jsou k dispozici veškeré služby. Pořádají se zde různé koncerty. Toulon je ideální zejména pro milovníky pěší turistiky a jízdy na horském kole, protože v bezprostředním okolí Toulon je mnoho turistických cest a možností pro túry na horském kole. Z Toulon se pořádají výlety na člunech do Sanary, k ostrovu Poquerolles a k poloostrovu Hyeres. Z Toulon vede také lanovka na Mont Faron.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie