Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Toulon - informace o městě

Velké kouzelné město Toulon se nachází na jiho-východě Francie, v regionu Azurové pobřeží. Leží na úpatí hory a je vzdálen 50 km od Saint Tropez a 50 km od Marseille. Toulon je významný přístav a největší základna francouzského válečného námořnictva ve Středomoří. Po porážce Francie v roce 1940 zde kotvilo loďstvo vichistické Francie. Když Německo začalo obsazovat i vichistickou Francii, francouzští námořníci své lodě potopili.

Přístav Toulon je umístěn mezi strmými kopci ověnčenými opevněním. Nábřeží Quai de Stalingrad, přestavěné po válce, dnes lemují rušné obchody a kavárny. Směrem na sever se rozkládá staré město. Je to malebné bludiště starobylých budov, včetně katedrály z 11. století. Z památek stojí za zhlédnutí katedrála Ste-Marie, pevnost St-Louis a řada muzeí. Musée de la Marine přibližuje dlouhou a rušnou námořní historii tohoto města.

Toulon nabízí různé kulturní příležitosti, pamětihodnosti a sportovní aktivity. V těsné blízkosti města se nacházejí atraktivní pláže s možnostmi vodních sportů. V místě jsou k dispozici veškeré služby. Pořádají se zde různé koncerty. Toulon je ideální zejména pro milovníky pěší turistiky a jízdy na horském kole, protože v bezprostředním okolí Toulon je mnoho turistických cest a možností pro túry na horském kole. Z Toulon se pořádají výlety na člunech do Sanary, k ostrovu Poquerolles a k poloostrovu Hyeres. Z Toulon vede také lanovka na Mont Faron.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie