Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Martigues - informace o městě

Barvitý přístav Martigues se nachází na jihovýchodě Francie, v regionu Provence. Martigues je obklopen přírodou, ačkoliv je průmyslovým městem. Půvabné přímořské městečko bylo pro svou krásu odedávna vyhledáváno mnohými slavnými malíři.

Martigues, jindy také nazývané La Venise Provencal, je město kanálů a mostů a také místo pobytu mnoha malířů. Milovníky umění určitě zaujme návštěva muzea malíře Félixe Ziema. Návštěvníky zde čeká procházka podél kanálů, v jejichž hladině se zrcadlí rázovité domky starého města. V létě se turisté v Martigues mohou věnovat různým sportovním aktivitám.

Světlo i barvy jihu vždy přitahovaly i umělce, díky čemuž vznikla tak významné umělecké směry jako jsou kubismus a fauvismus. Toto dědictví je jasně zřetelné v mnoh a zdejších muzeích výtvarného umění.

Tip na výlet
Přírodní rezerva Camargue je jeden z největších evropských mokřadů a je významným útočištěm mnoha druhů živočichů, travin a rostlin, kterým se daří na této rozlehlé rovné mokřině poseté mělkými slanými lagunami. Carmague obklopují nekonečné prázdné pláže a skromná letoviska.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie