Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Grasse - informace o letovisku

Kousek od Cannes leží kouzelné Grasse, hlavní město světové kosmetiky. V 18. století už bylo Grasse světovým centrem kosmetiky a tím zůstalo dodnes. S použitím dovážených květin, jako je například pačuli, stejně jako z obrovského množství místně pěstovaných květů, se zde vyrábí esence, které jsou pak prodávány do nejprestižnějších módních salonů. Parfumerie Molinard a rodinná firma Fragonard zde otevřely svá muzea a zajišťují prohlídky tradiční výroby parfémů. Skoro to vypadá, že každý obchod v Grasse prodává parfémy.

Grasse, městečko položené 12 kilometrů severně od Cannes, je skutečně hlavním městem parfémů a návštěvníkům Azurového pobřeží umožní cestu do historie ve spleti starých strmých uliček. V Grasse je řada středověkých domů a nádherný románský kostel. Konají se zde trhy a město evidentně kulturně žije.

Samotné město je fascinujícím bludištěm strmých ulic s podloubími a renesančními prvky, které prozrazují vliv italských obchodníků. Ve středověku zde bylo hlavním průmyslem zpracování kůží a v 16. století to byla právě móda navoněných rukaviček, propagovaná Kateřinou Medicejskou, díky níž tak rychle nastoupil kosmetický průmysl.

Nejpříjemnější je brouzdat uličkami okolo Place aux Aires a Place de Cours a zastavovat se u kašen, na malých náměstích a v obchůdcích s voňavými suvenýry. V dopoledních hodinách narazíte na Place aux Aires na květinové trhy s velkým a barevným výběrem sušených i čerstvých květin.

Z památek stojí za vidění katedrála NotreDame-du-Puy s obrazy od Rubense a muzeum voňavkářství Musée International de la Parfumerie, kde naleznete výstavu flakonů a všech možných předmětů na výrobu voňavek a mýdel. Plánujete-li návštěvu Azurového pobřeží na srpen, začátkem měsíce se v Grasse koná tradiční Fete du Jasmin, Jasmínová slavnost, kterou tvoří průvod alegorických vozů, fanfáry, ohňostroj i kulturní doprovodné události.

V Grasse se mohou návštěvníci věnovat tenisu, squashi, golfu (golfové hřiště s 18 jamkami), rajtování či turistice. V Cannes je sportovní přístav, návštěvníci se zde mohou věnovat například vodnímu lyžování či kánoím.

Tipy na výlety

Okolní krajina je zaplavena voňavými lány květin. Zlatá mimosa pokrývá svahy v lednu a únoru, v létě ji pak střídají růže a levandule a na podzim jasmín, vždy s opojnou vůní.

Gourdon
Na sever od Grasse vás kouzelná silnice podél skalnatých roklí a hučících vodopádů soutěsky Gorges du Loup zavede až nahoru do Gourdonu, jedné z nejmalebnějších vesnic na kopci v tomto regionu. Z příjezdové cesty můžete spatřit několik set metrů vysoký strmý sráz pod hradbami gourdonského hradu a stejně tak vzrušující je i pohled shora.

Ve zdejším hradu, obklopeném terasovými formálními zahradami ze 17. století, umístěnými na okraji útesu nyní sídlí muzeum. Toto muzeum je věnováno modernismu a vyzdobeno ve stylu art deco s nábytkem a koberci od návrhářů a architektů, mezi něž patří například Eileen Gray či Marcel Breuer.

Zajímavost

Tzv. „NOS“ je vysoce specializovaným profesionálem v oboru vůní. Nosů je na světě údajně několik tisíc, ale jen asi 50 z nich je "vrcholových", z toho 13 jich je právě v Grasse! Nos musí svoje umění studovat nejméně 10 roků, z toho tři roky chemii. Prvoligoví „Nosové“ nesmějí kouřit ani pít alkohol, aby neutrpěly jejich čichové schopnosti. Zato si je prý firmy přímo hýčkají. Jde o prestižní a velmi dobře placenou pozici.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie