Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Port Grimaud - informace o letovisku

Port Grimaud je originální městečko ležící v francouzském departmentu Var v regionu Provence. Je situováno v zálivu Saint Tropez asi čtyři kilometry západně od města Saint Tropez. Port-Grimaud je fascinujícím předchůdcem návratu lidové architektury z 60. let 20. století. Tato důmyslná napodobenina provensálské rybářské vesnice byla vybudovaná architektem Françoisem Spoerrym v letech 1963-66. Tato vesnice v benátském stylu, navržená podle potřeb místních jachtařů, dostala působením času podobu skutečné starobylé vesnice.

Stavby jsou umístěny na poloostrovech a ostrůvcích. Město je jakousi miniaturní napodobeninou Benátek včetně kanálů, mostů a dalších typických rysů benátské architektury. Proto je nazýváno francouzskými Benátkami. Kanály, které protkávají celé letovisko se smíšenou vodou, jsou plné mořských a sladkovodních ryb. Dopravu mezi jednotlivými poloostrůvky městečka zajišťují malé loďky a motorové čluny.

Po romantických kanálech se můžete projet na loďkách, které se zde půjčují. Kavárny a restaurace vybízejí k večernímu posezení. Typický trh s čerstvou zeleninou, chutnými francouzskými sýry a vyhlášenými víny se koná každý čtvrtek a neděli dopoledne. Centrum střediska poskytuje posezení v mnoha útulných restauracích s výbornou kuchyní včetně sezónní nabídky čerstvých jedinečných ústřic, jejichž úprava patří k místní specialitě.

Pláže v Port Grimaud jsou písčité s pozvolným vstupem do vody a patří k nejlepším v této oblasti. Tato oblast se nazývá srdce francouzské riviéry. Pláž je udržovaná a čistá s hrubým pískem. Do samotného městečka je to z okolních kempů 10 minut, což je příjemná procházka a samotné město je krásné, čisté a zajímavé. Prostředí je klidné a všude samá zeleň, městečko má své osobité kouzlo. Neopakovatelnou atmosféru navodí západ slunce nad zátokou St. Tropez.

Tipy na výlety

- z Portu je výborným výletním místem Saint Tropez, autobusem asi 20 minut.
- do Antibes – Marineland – cvičené kosatky, delfí¬ni, mořská zoo, tunel se žraloky
- zájezdy do Monaka a Monte Carla, není problém koupit zájezd na místě u kterékoliv CK
- zakoupit lze výlety na další atraktivní místa jako je Grand Canyon Verdon, Toulon a Marseille atd.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie