Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Vence - informace o letovisku

Vence není jen příjemná jihofrancouzská letní destinace, je to místo opředené zajímavou minulostí. V roce 1943 se churavějící malíř Matisse přestěhoval do Vence, kde o něj pečovala M. Bourgeoisová (v mládí Matissova chůva, bývalá modelka, která později vstoupila do kláštera a stala se jeptiškou). Během pobytu ve Vence přesvědčila M. Bourgeoisová Matisse, aby pro její klášter navrhl kapli včetně vnitřní výzdoby. Kaple (Chapelle du Rosaire) leží zhruba 800 m severně od Vence a rozhodně stojí za návštěvu.

Městečko Vence trůnící vysoko na kopci, obklopené růžovými zahradami, bylo v minulosti útočištěm umělců a spisovatelů. Přímo u hradeb stojí pozoruhodná Chapelle du Rosaire (Růžencová kaple) vyzdobená Henri Matissem na sklonku jeho života. V jinak kompletně bílém interiéru jsou na stěnách účelné jednobarevné kresby znázorňující křížovou cestu, přičemž modré, zelené a žluté vitráže v oknech jsou skutečně strhujícím odkazem nadšeného umělce.

Město Vence najdete na jiho-východě Francie, v regionu Azurové pobřeží. Letovisko je vzdáleno asi 23 km od Nice, 20 km od Antibes a asi 30 km od Cannes. Veškeré služby jsou v místě. Moře je vzdálené 11 km od Vence.Ve Vence se bude líbit zejména milovníkům pěší turistiky a jízdy na kole. Vence je ideálním výchozím bodem pro výlety do okolí.

Tipy na výlety

St.-Paul-de-Vence a okolí
Je to skvěle zachovaná opevněná vesnice s hradbami z 16. století, nad kterými se tyčí terakotové střechy a cypřiše. Ač malá, získala si tato vesnice mezinárodní pověst díky obdivuhodnému seznamu umělců a spisovatelů, kteří zde žili a pracovali. Dnes sem zdejší galerie a restaurace přitahují tisíce návštěvníků.

Cagnes
Nejzajímavější čtvrtí v tomto městečku je původní vesnice Haut-de-Cagnes s úzkými středověkými uličkami a strmými schodišti, kterým vévodí Château Grimaldi z 14. století. Uvnitř opevněných zdí se ukrývá působivý renesanční interiér, ve kterém objevíte mnoho zajímavostí – muzeum věnované olivám, sbírku moderního středozemního umění s díly od Matisse, Chagalla a dalších.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie