Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lourmarin - informace o obci

Vesnice Lourmarin se nachází v regionu Provence, na jiho-východě Francie. Městečko leží asi 50 km východně od Avignon, 26 km od Forcalquier a jen 15 km od Apt. Lourmarin nabízí návštěvníkům řadu pamětihodností a kulturních akcí, které stojí za vidění.

Lourmarin leží na ose Marseille – Apt uprostřed vinic, olivových a mandloňových hájů, s typickou provensálskou středověkou architekturou, kostelem se třemi zvony a hradem opuštěným už ve 14. stol. Objekt byl později sídlen Valdénskými, z něhož je přístupná pouze renesanční část se zvláštním schodištěm a zařízenými pokoji. Na zdejším hřbitově odpočívá zdejší rodák spisovatel Albert Camus.

Za pozornost stojí mimo jiné renesanční zámek Villa Médicis z 16. století, páteční trhy či každoroční letní Mezinárodní klavírní festival v Roque d´Anthéron. Veškeré služby jsou k dispozici v místě. V létě se mohou návštěvníci věnovat hraní tenisu, minigolfu, rajtování či rybaření (s povolením).

Tipy na výlety
V okolí Lourmarin je množství turistických cest a cyklostezek. V nedalekém Cadenet je jezero s pláží a možností plachtění. Skály, které jsou nedaleko Buoux a tudíž jakoby ve stínu, se tyčí nad silnicí směrem z Buoux na Lourmarin. Jedná se vlastně jen o jeden, co do převislosti ovšem gigantický, sektor. Najdete zde táhlé převislé lezení, to znamená hodně vytrvalostní cesty.

Malé městečko Apt je centrem pohoří Grand Lubéron, které bylo vyhlášeno národním přírodním parkem. V Maison du Parc v Aptu můžete zhlédnout videoukázky či získat informace o zdejších pěších túrách, přírodě a vegetaci.

Sever tohoto regionu brázdí Lubéronské pohoří, které se zvětší části rozkládá v departementu Vaucluse. Strmé rokle a jeho údolí jsou pokryta dubovými lesy. Na jihu se mnohem úrodnější půda svažuje k řece Durance.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie