Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

La Ciotat - informace o letovisku

La Ciotat je krásné pobřežní městečko s přístavem situované přímo u moře, ležící asi 37 km od Toulon a 37 km od Marseille. Jeho zvláštního světla využili bratři Lumierové k natočení svého prvního filmu v r. 1895, a proto se mu také říká město světla.

Zde začínají překrásné zátoky – calangues – tvarované větrem a vlnami a zařezávající se hluboko do pevniny podobně jako norské fjordy. V místě jsou k dispozici veškeré služby zajišťující spokojenost návštěvníků, nechybí bazén a možnosti rajtování. Sportovní přístav nabízí vodní sporty včetně vodního lyžování. Vyznavači tenisu i golfu si zde také přijdou na své.

Jen několik set metrů od loděnice si můžete prohlédnout calangues de Muguel a Figuerolles s okrovým zabarvením skal, podobně jako je to v pohoří Luberon, zatímco zátoky kolem Marseille jsou z bílého vápence. Vítr a moře zformovaly tyto skály do bizardních útvarů, když proplouváte zátokou Figuerolles,  nestačíte se divit. Muguel vám zase poskytne pocit, že se procházíte uprostřed původní středomořské vegetace. V 19. století byl zde založen přírodní park, aby se zamezilo vymizení některých chráněných a ohrožených druhů rostlin.

Tip na výlet

Při cestě po pobřeží do Cassis budete přejíždět nejvyšší útesy Evropy Canaille (362 m) a Subeyran (399 m), otevře se vám odtud panorama na členité pobřeží. Cassis je kouzelný typicky provensálský rybářský přístav mezi zátokami a pod ohromným útesem Canaille s příjemnou pláží z hrubšího písku hned naproti přístavu. Nad přístavem se vypíná hrad, postavený hrabaty z Baux v 13. a 14. stol., který poskytoval místním obyvatelům ochranu proti barbarským nájezdům.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytování ve Francii

Stovky hotelů, penzionů a dalších ubytovacích kapacit ve Francii. Rezervace ubytování online a v češtině. Najít si ubytování v zahraničí nikdy nebylo tak snadné ...

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Česko | Rakousko
Zájezdy do Francie